پاسخ به چند سوال درباره نان

نان غني شده از نان سبوس دار سالم تر است؟

۱۳۹۳/۱۰/۲۱ - ۱۳:۱۱ - کد خبر: 134593

سلامت نیوز:اگر براي صبحانه نان تست ميل کنيد و براي ناهار ساندويچ و براي شام هم غذاي ناني مصرف مي کنيد، نه تنها در مصرف کربوهيدرات افراط مي کنيد بلکه ميزان مصرف نمک شما هم افزايش مي يابد.

* آيا براي تازه نگه داشتن نان مي توان آن را در يخچال نگه داشت؟

قرار دادن نان در يخچال باعث مي شود سريع تر بيات شود. اگر مي خواهيد نان را به مدت طولاني تري نگه داريد، آن را در فريزر قرار دهيد تا به مدت ۲ تا ۳ماه تازه بماند.

* آيا مصرف زياد نان باعث افزايش فشارخون مي شود؟

اگر براي صبحانه نان تست ميل کنيد و براي ناهار ساندويچ و براي شام هم غذاي ناني مصرف مي کنيد، نه تنها در مصرف کربوهيدرات افراط مي کنيد بلکه ميزان مصرف نمک شما هم افزايش مي يابد.

* آيا نان غني شده از نان سبوس دار سالم تر است؟

کلمه «غني شده» روي نان سفيد و فرآورده آن که از غلات تصفيه شده تهيه مي شود، ديده مي شود. روند تصفيه، باعث سبکي و ماندگاري بيشتر آن مي شود اما فيبر، آهن و بسياري از ويتامين هاي گروه B را از بين مي برد. به نان غني شده ويتامين هاي B و آهن افزوده مي شود اما شايد فيبر به اين نان ها افزوده نشود. فيبر در نان تهيه شده با غلات سبوس دار يافت مي شود که انتخاب بهتري است.

* بهترين کار پس از ديدن کپک روي يک تکه نان چيست؟

به طور کل نبايد نان کپک زده را مصرف کرد. کپک هاي سياه يا سبز رنگ که روي يک تکه نان مي بينيد، احتمالا به قسمت هاي ديگر نان سرايت مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49516s, 19q