وزی بهداشت:

طب سنتی ايرانی بايد از محجوريت خارج شود

۱۳۹۳/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 134599

سلامت نیوز:اولين جلسه شورای سياستگذاری طب ايرانی - اسلامی صبح امروز به رياست وزير بهداشت، و با حضور اعضای اين شورا تشكيل شد.


به گزارش مهر، دكتر سید حسن هاشمي در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت احياي طب سنتي ايراني گفت: اميدواريم اين رشته از محجوريت خارج شود و در اين دوره تغيير جدي به لحاظ كمي و كيفي در اين حوزه ايجاد شود و شاهد ارتقاي جايگاه طب سنتي باشيم.

وزير بهداشت در ادامه بر ضرورت تغيير مقطع رشته طب سنتي ايراني از دكتراي تخصصي (PhD) به دستياري باليني تاكيد كرد و در ادامه گفت: در اين صورت خدمات باليني بهتر ارائه خواهد شد و زمينه جهت جذب نفرات برتر آزمون دستياري و يا رتبه‌هاي برتر دانشجويان پزشكي در اين رشته فراهم مي‌شود.

هاشمي در ادامه افزود: بهتر است داروخانه‌هايي نيز براي ارائه فرآورده‌هاي طبيعي راه‌اندازي و آماده گردد.

وی، ارتقاي جايگاه طب سنتي ايراني – اسلامي را جزء سياست‌هاي كلي سلامت، ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري عنوان كرد و اظهار اميدواري كرد اقدامات شوراي سياستگذاري طب سنتي باعث پشت سر گذاشتن دوره فترت اين حوزه شود و قدم‌ها و گام‌هاي موثري در راستاي گسترش كمي و كيفي طب ايراني برداشته شود.

بنابراين گزارش در ادامه جلسه دكتر محمود خدادوست معاون طب سنتي وزارت بهداشت و دبير اين شورا گزارشي از وضعيت موجود دانشكده‌ها و رشته‌هاي مرتبط طب ايراني در كشور ارائه داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.88195s, 18q