هشدار انجمن جراحان پلاستيک به مداخله افراد غير پزشک در امور زيبايي

۱۳۸۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 13464
 هشدار انجمن جراحان پلاستيک به مداخله افراد غير پزشک در امور زيبايي
دکتر مجيد لاهوتي در يک نشست مطبوعاتي اظهارداشت:‌ متاسفانه اعمال پلاستيک و زييايي مورد هجوم افراد غير پزشک و غير متخصص که آرايشگران و پزشکان عمومي نيز از جمله آنها هستند قرار گرفته است.
لاهوتي به عنوان مثال به تزريق "بوتاکس"‌ (Butolinum Toxin) در برخي آرايشگاه ها اشاره کرد و گفت:‌ اين در حالي است که تزريق بوتاکس (تزريقي که براي رفع موقت چين و چروک هاي صورت انجام مي شود)، بايد خيلي با احتياط و توسط يک متخصص انجام شود و جاي آن در آرايشگاه و توسط يک فرد غير پزشک متخصص نيست.
وي با بيان اينکه متاسفانه تعدادي تحت تاثير تبليغات افراد سودجو قرار مي گيرند، افزود:‌ اعمال اين افراد غيرمتخصص براي زيبايي، در برخي مواقع باعث بروز عوارض جبران ناپذيري مي شود.
اين فوق تخصص جراحي پلاستيک و جراحي، گفت:‌ گاهي افرادي که براي اعمال زيبايي به غير متخصصان مراجعه مي کنند چنان دچار عوارض مي شوند، که به هنگام مراجعه به متخصص زيبايي و پلاستيک براي ترميم ضايعه و عوارض، ديگر کار از کار گذشته و نمي توان براي آن بيمار کاري کرد.
وي همچنين اظهارداشت: در زمان حاضر در کميسيون هاي پزشکي قانوني پرونده هايي از موارد ياد شده ، کم نبوده و مداخله افراد غير متخصص در امر زيبايي باعث بدنامي جامعه پزشکي شده است .
دکتر "محمود رزاقي" فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي و دبير علمي کنگره شيوه هاي نو در جراحي پلاستيک صورت نيز گفت:‌ جاي تعجب است، برخي افراد موقع انجام اموري عادي همچون لباس خريدن از چند نفر، نظرخواهي مي کنند اما براي عمل جراحي پلاستيک و زيبايي تحقيق و بررسي لازم را نکرده و عضو خود را به افراد غير متخصص همچون آرايشگران و يا حتي پزشکان غير متخصص مي سپارند.
رزاقي اظهارداشت:‌ يک جراح پلاستيک و زيبايي قبل از هر عمل جراحي به عنوان مثال براي عمل جراحي در عضوي از صورت در وهله نخست ظاهر آن عضو را بررسي کرده و ملاک هاي علمي را لحاظ مي کند.
وي گفت: ممکن است برخي بخواهند که عضوي ازصورت مثل بيني را عمل کنند اما ممکن است از نظر يک جراح پلاستيک و زيبايي آن عضو بسيار با صورت آن فرد متناسب باشد و دليلي بر عمل جراحي نباشد.
دکتر "کمال فروتن"‌ رييس انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي ايران نيز در اين نشست گفت: ‌زيبايي را همه مي پسندند و دوست دارند اما اگر کسي به امر زييايي بيش از حد توجه کند به يک بيماري دچار شده است.
وي در خصوص عمل بيني به عنوان بيشترين ميزان جراحي هاي زيبايي در کشور گفت: اين نوع عمل در جامعه فعلي کشور جا افتاده است و مردم، ديگر مثل قديم از اين عمل نمي ترسند و مي بينند که براي زيباتر شدن مشکلي ندارند و جامعه نيز اين موضوع را جا انداخته است.
وي در عين حال بر اين موضوع تاکيد کرد که يک جراح زيبايي، ‌بيني کوچک را زيبا نمي داند بلکه بيني زيبا از نظر جراح ياد شده آن بيني اي است که با کل صورت، متناسب باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
عباس محمدپور
باعرض سلام.من 24سال سن دارم.مدت 5سال سیگاری بودم.5ماه سیگاروترک کردم.قبل اینکه سیکاربکشم پوست صورتم خیلی لطیف بود"ولی حالا پوست صورتم چوروک شده خشک میشه حسابی کلافم کرده حالا می خواستم بپرسم جراحی لیزرچاره سازهستش یانه؟
1.72884s, 20q