دکتر سيم فروش:

استعمال سيگار در سريال هاي تلويزيوني بدترين نوع تبليغ است

۱۳۸۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 13468
استعمال سيگار در سريال هاي تلويزيوني بدترين نوع تبليغ است
دکتر ناصر سيم فروش در گفت و گو با ايرنا افزود: بايد مسوولان در اين زمينه برنامه ريزيهاي عملي را اتخاذ کنند زيرا سرطان مثانه از شايعترين بيماريهاي ارولوژي است.
اين متخصص ارولوژي با بيان اينکه در بيمارستان لبافي نژاد در هفته دو الي سه عمل جراحي سرطان مثانه انجام مي شود که بسيار پرهزينه و گران است افزود: البته بسياري از پزشکان فردي که سرطان مثانه داشته باشد را جراحي نمي کنند زيرا علاوه بر پر هزينه بودن بسيار وقت گيرو صعب العلاج است .
سيم فروش به عنوان يک پزشک از مردم خواست تا سيگار و ترياک نکشند زيرا طول عمر بيماران مبتلا به سرطان مثانه کم بوده و کيفيت زندگي آنان پايين است .
وي در ادامه شايعترين دليل اصلي بيماريهاي کليه را وجود سنگها دانست و گفت :کم خوردن آب مهمترين دليل بوجود آمدن سنگ کليه است به همين خاطر بايد هر دو ساعت آب خورد و جوانان و ميانسالان توجه بيشتري به مصرف آب کنند زيرا وقتي ادرار غليظ تر شود سنگ کليه بوجود مي آيد.
سيم فروش افزود: اگر بخواهيم زندگي و کليه سالم داشته باشيم لازم است نوزادان در دوهفته اول ختنه شوند (زيرا عفونت هاي ادراري در نوزاداني که ختنه نشده اند 20برابر است)،
سونوگرافي دوران حاملگي براي پيشگيري از بيماريهاي مرتبط با کليه به موقع انجام و از مصرف سيگار و ترياک خودداري شود.
وي با بيان اينکه آب بهترين نوشيدني است گفت: هر دو ساعت يکبار و اواسط شب دو ليوان آب بخوريد.
وي همچينين توصيه کرد: ورزش کنيد،پرخوري نکنيد زيرا بيشترين مرگ و مير دنيا به علت بد غذا خوردن و استفاده از غذاهاي آماده ،چربي ها ،سرخ کردني هاي مکرر و غذاي پرگوشت بوده و درواقع غذاهاي سالم خانه بهترين راه پيشگيري از بيماريها است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.10547s, 18q