استفاده از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی در زمستان و هوای ابری ضروری است

۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 134714

سلامت نیوز: یک متخصص پوست و مو استفاده از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی را در فصول سرد سال و حتی آسمان ابری برای سلامت پوست ضروری دانست.

امیرهوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفت و گو با فارس درباره حفاظت از پوست در مقابل تابش آفتاب در فصول سرد سال اظهار کرد: برخی گمان می‌کنند در فصول سرد سال که تابش آفتاب به علت ابری بودن آسمان کاهش می یابد نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و سایر اقدامات حفاظتی از پوست نیست درصورتیکه رعایت این موارد ضرورت دارد.
این متخصص پوست و مو با تأکید بر لزوم استفاده از عینک آفتابی در فصول سرد سال تصریح کرد: بر خلاف باور برخی که استفاده از عینک آفتابی را منحصر به تابستان می‌دانند، استفاده از عینک آفتابی برای سلامت پوست‌ حساس صورت به‌ویژه پوست پلک و اطراف چشم ضروری است.
احسانی استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در فصل زمستان را ضروری دانست و گفت: برای حفظ سلامت پوست در فصل زمستان باید از پوست در مقابل اشعه فرابنفش خورشید محافظت کرد زیرا این اشعه در فصل زمستان نیز سلامت پوست را تهدید می‌کند.
وی درباره پوشش بخش‌های زیادی از پوست در زمستان توسط لباس‌ها و تأثیر آن بر جذب ویتامین D در بدن خاطرنشان کرد: پوشش فرد در فصل زمستان تأثیر زیادی در جذب ویتامین D نداشته و بدن به مقدار کافی قادر به جذب ویتامین D خواهد بود.
این متخصص پوست و مو افزود: باید توجه داشت نحوه استحمام در فصل پاییز و در کل فصول سرد سال نیز با فصول گرم متفاوت است و افراد بهتر است از صابون‌های گلیسیرینه در استحمام استفاده کنند تا گلیسیرین موجود در پوست چربی و رطوبت لازم را به پوست برساند.
وی درباره رژیم غذایی مناسب برای فصل پاییز نیز گفت: رژیم غذایی خاصی برای این فصل لازم نیست مگر اینکه فردی مشکلی خاص داشته باشد ضمن اینکه رژیم غذایی این فصل باید دارای آب و مایعات کافی باشد و از غذاهای دارای ویتامین نیز مضایقه نکرد.
احسانی استفاده از بخور در منازل را برای پیشگیری از خشکی پوست توصیه و تصریح کرد: استفاده از بخور در منازل باعث مرطوب شدن هوا و در نتیجه پیشگیری از خشک شدن پوست مرتبط با این هوا می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09573s, 19q