دستور رئيس جمهوري براي اجراي پزشك خانواده در شهرها تا پايان امسال

۱۳۸۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 13472
 دستور رئيس جمهوري براي اجراي پزشك خانواده در شهرها تا پايان امسال
كامران باقري لنكراني امروز در حاشيه مراسم تقدير از مولفان برتر عرصه نماز و نيايش در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در پاسخ به پرسش فارس، افزود: وزارت بهداشت براي شروع اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها آمادگي كامل دارد اما اجراي اين طرح در شهرها نيازمند الزاماتي است كه بايد با همكاري دستگاه‌هاي ديگر فراهم شود.
وي ادامه داد: براي فراهم شدن مقدمات لازم اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها در حال مذاكره با اركان مختلف اين برنامه هستيم اما اخيراً رئيس جمهوري دستور داد كه اين طرح بايد تا آخر امسال در شهرها اجرايي شود كه اميدواريم بر اساس اين دستور شاهد اجرايي شدن اين برنامه تا آخر سال در شهرها باشيم.
وي همچنين در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار فارس درباره تأثير كسري بودجه( 1900 ميليارد توماني) بر ارائه خدمات وزارت بهداشت گفت:‌ تلاش ما اين است كه تبعات اين كسري بودجه را به حداقل برسانيم، اما خواه نا خواه اين كسري تاخير خود را مي‌گذارد، روش‌هاي مختلفي را براي مديريت اعتبارات در نظر گرفته‌ايم، اخيراً نيز 150 ميليارد تومان به عنوان پيش پرداخت از خزانه دريافت كرديم كه بايد از طريق اعتبار لايحه اصلاحيه بودجه بازپرداخت شود و البته بخشي از كسري بودجه نيز از طريق سهام جبران مي‌شود.
وزير بهداشت درباره ميزان ناامني غذايي نيز گفت: در دنيا حدود يك ميليارد نفر با ناامني غذا و سوء تغذيه مواجه هستند اما در كشور ما ميزان ناامني و فقر غذايي كمتر از 5 درصد جمعيت كشور را تحت تاثير قرار مي‌دهد.
وي درباره جذب دانشجو بر اساس مصوبه مجلس به عنوان ظرفيت مازاد نيز توضيح داد: منتظريم بر اساس قانون براي جذب 10 درصد مازاد با سازمان سنجش به توافق برسيم، براي اين كار قانون، ضوابطي دارد كه بايد مطابق آن عمل كنيم، البته قرار بود كه اين كار در دانشگاه‌هايي انجام شود كه كاهش ظرفيت داشته‌اند اما اكثر دانشگاه‌هاي علوم پزشكي حتي بيش از ظرفيت دانشجو گرفته‌اند به هر حال در حال بررسي موصوع هستيم تا توافقنامه امضا و اجرايي شود.
وي اضافه كرد: چون زمان حذف و اضافه در ترم مهر امسال تمام شده است، دانشجوياني كه از اين طريق جذب مي‌شوند در ترم بهمن سر كلاس مي‌روند.
وي همچنين از برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي نشريات دانشجويي در دانشگاههاي علوم پزشكي خبر داد و گفت: به مناسب سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب جشنواره نشريات دانشجويي تا پايان سال برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62297s, 18q