۴ آنتي بيوتيک طبيعي

۱۳۹۳/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 134857
۴ آنتي بيوتيک طبيعي

سلامت نیوز: آنتي بيوتيک ها يکي از پرمصرف ترين داروهاست اين در حالي است که مصرف بيش از حد آنتي بيوتيک علاوه بر آسيب رساندن به سيستم گوارشي باعث مي شود سيستم ايمني بدن کارايي خود را از دست بدهد اما چند نوع ماده طبيعي وجود دارد که خاصيت آن ها مشابه آنتي بيوتيک است بدون اينکه به سيستم گوارشي آسيب برساند.

سرخارگل:

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، از اين گل براي درمان عفونت هاي متعدد از جمله زخم، مسموميت هاي خوني، ديفتري و بيماري هاي مرتبط با باکتري استفاده مي شود. مردم کشور آمريکا از اين گياه براي کاهش دادن زمان سرماخوردگي و آنفلوآنزا و رفع علايم آن مانند گلودرد، سرفه و تب استفاده مي کنند. بيشتر متخصصان داروهاي گياهي، مصرف اين گياه را براي تقويت سيستم ايمني و مقابله با عفونت هاي بدن توصيه مي کنند. اين گياه حتي خطرناک ترين نوع باکتري مانند استافيلوکوکوس اورئوس را که عفونت کشنده MRSA ايجاد مي کند، از بين مي برد.

نقره کلوئيدي:

قرن هاست که از اين ماده به عنوان آنتي بيوتيک موثر استفاده مي شود. قبل از سال ۱۹۳۸ و استفاده از آنتي بيوتيک ها، پزشکان براي رفع باکتري از طريق طبيعي از اين ماده استفاده مي کردند.

آنتي بيوتيک ها مي تواند به کليه و عملکرد کبد آسيب برساند. در مقابل نقره کلوئيدي اثر کشنده روي ميکروب ها دارد و بدون اين که عملکرد سمي روي ميزبان داشته باشد، اين ماده مي تواند ميکروب هاي مقاوم به آنتي بيوتيک مانند MRSA , SARS و آنفلوآنزاي مرغي را از بين ببرد.

سير:

سير حاوي ۲ ترکيب، آليسين (اسيد آمينه غني از سولفور) و آليفيز (آنزيم با پايه پروتئين) است. آليسين ترکيب فراري است که پس از له شدن سير تنها چند ساعت مي ماند و آنتي بيوتيک طبيعي قوي است.

يک پنجم آن پني سيلين قوي است و خاصيت ضدقارچي و ضد ويروسي دارد. سير به سلول هاي سفيد خون کمک مي کند تا با عفونت مقابله کند. سير داراي خاصيت آنتي بيوتيک، ضد ويروسي، ضد قارچي و ضد ميکروبي است که علاوه بر محافظت در برابر باکتري هاي مضر، باعث دفع آن ها نيز مي شود. اين آنتي اکسيدان طبيعي راديکال هاي آزاد را از بين مي برد.

روغن مرزنگوش:

اين روغن حاوي ۲ نوع ترکيب به نام کارواکرول و تيمول است که خواص قوي ضد باکتريايي و ضد قارچي دارد.

اين روغن بدون آسيب رساندن به باکتري هاي مفيد، باکتري هاي بيماري زا را از بين مي برد.

نتايج بيش از ۸۰۰ بررسي بر تاثير درماني اين روغن تاکيد مي کند. کارواکرول مي تواند عفونت هاي باکتريايي، عفونت هاي قارچي، ويروس ها، انگل ها، تومور و حساسيت را کاهش دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49152s, 19q