ورود اولین محموله سرم ضدهاری به کشور/ تولید سرم ضدهپاتیت برای نخستین بار

۱۳۹۳/۱۰/۲۳ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 134865

سلامت نیوز: مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از تولید ۵ هزار و ۵۰۰ لیتر پلاسما برای تولید سرم ضدهاری و ورود آن به کشور خبر داد.

علی‌اکبر پورفتح‌الله در گفت‌وگو با فارس گفت: به زودی اولین محموله‌های تولیدی سرم ضد هاری با پلاسمای ایرانی وارد کشور می‌شود. این ظرفیت حدود 5 هزار و 500 لیتر پلاسما است.
وی ادامه داد: این محموله سرم ضدهاری از پلاسمای جمع‌آوری ایرانی تهیه شده و به زودی به کشور وارد می‌شود. 5 هزار و 500 لیتر پلاسمای دیگر نیز در حال آماده شدن است که نیاز ما را در سال‌های بعدی رفع می‌کند.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران افزود: همچنین سرم اختصاصی ضد هپاتیت نیز در برنامه تولید سرم سازمان قرار گرفته است، ما برنامه خود را به سازمان غذا و دارو داده‌ایم و امیدواریم در کشور به زودی تولید شود.
پورفتح‌الله گفت: افرادی که میزان بالایی آنتی‌بادی ضدهپاتیت در خونشان وجود دارد را شناسایی کرده‌ایم، این افراد اهداکننده اختصاصی هستند، پلاسمای خون آنها دریافت می‌شود، اما تبدیل این پلاسما به واکسن با همکاری کمپانی‌های بزرگ اروپایی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: هم‌اکنون در حال رایزنی با شرکت‌های بین‌المللی هستیم و منتظر دادن مجوز تولید این سرم از سازمان غذا و دارو هستیم، این در حالی است که مقدمات کار فراهم شده است و به محض دادن مجوز، کار خود را آغاز خواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.26581s, 19q