وزیر بهداشت: وعده‌ای نمی‌دهیم که اجرا نشود

۱۳۹۳/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۵ - کد خبر: 135003

سلامت نیوز: وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم از شنیدن وعده‌های بدون عمل بی‌اعتماد می‌شوند، تاکید کرد: این دولت تلاش می‌کند وعده‌ای ندهد که عملیاتی نشود و ازین رو حفظ اعتماد و امیدواری مردم به تحقق وعده ها رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر سیدحسن هاشمی با حضور در جمع مردم دیر سخنان نمایندگان گروهها و تشکل‌های مختلف از جمله کشاورزان، صیادان، جوانان، هنرمندان و فرهنگیان شهرستان دیر را شنید و ضمن قدردانی از آنان به واسطه بیان آزادانه صحبت های خود، این مهم را به برکت انقلاب اسلامی ممکن دانست.
هاشمی ضمن ابلاغ سلام ریاست جمهور به مردم این شهرستان و ابلاغ پیام و علاقه ایشان برای ملاقات نزدیک با مردم، از ماموریت خود به عنوان نماینده دولت برای ارائه گزارش وضعیت شهرستان و بررسی مشکلات خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با دعای خیر مردم، این سفر بتواند خیرات و برکات فراوانی را برای مردم استان داشته باشد و دولت نیز در تحقق وعده ها موفق شود.

وی با اشاره به سخنان نمایندگان گروه‏ها و تشکل های مختلف و مطالب مطرح شده، گفت: فارغ از درستی و نادرستی برخی گفته‏ها، این ابراز آزادانه عقیده و بیان نقد به برکت انقلاب اسلامی فراهم شده است و باید ان را قدر دانست. این عضو کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه دولت از بدنه خود مردم است، تاکید کرد: افراد دولت از جنس مردم هستند و در شرایطی مشابه شما به دنیا امدند، تحصیل کردند و هم اکنون سکان دار مسئولیت های اجرایی هستند.

وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور در بعد بین الملل و تحمیل فشارهای گوناگون بر شما پوشیده نیست، به برخی از مشکلات دامن گیر دولت همچون نرخ بیکاری و دارایی های خزانه و وضعیت همسایگان اشاره کرد و گفت: در یک سال و نیم عمر دولت یازدهم مشکلات فراوانی پیش روی دولت بوده و هست که تحت رهبری مقام معظم رهبری در حال رفع و بهبود است.

وزیر بهداشت گفت: در بخش کسب و کار تحولاتی ایحاد شده است و برخی که اسلام امریکایی دارند به خیال خود فکر کردند ایران در مواضع خود در مذاکرات کوتاه می آید؛ این عده با اعمال انواع فشار ها از جمله نرخ ارز تلاش کردند با حربه های گوناگون میزان فشارها علیه کشور را بیشتر کنند.

هاشمی با بیان اینکه تلاش دولت استمرار و ادامه مسیر تقویت وفاق ملی است، این امر را حلال تمام مشکلات کشور دانست و گفت: تقویت وفاق ملی بی شک چرخ های اقتصادی را به گردش در خواهد آورد و سفارش امام بزگوار و تاکید رهبری نیز همواره بر این نکته بوده است که ما آنجایی آسیب می‌بینیم که وحدت و همدلی مستحکمی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: دولت تا حد توان مشکلات را حل و فصل خواهد کرد، برای مثال تنها همین بخش از سرزمین که ذخایر انرژی فراوانی را در دل خود دارد، اگر بتوانیم در مسیر ایجاد پروژه های مختلف اقتصادی که رونق را به همراه دارد، گام برداریم، خدمات نیز به تدریج ایجاد خواهد شد و رشد و آبادانی و توسعه نصیب ساکنان این سرزمین می شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: دولت در این مسیر مصمم است و امیدواریم با کمک خداوند، رئیس جمهوری نیز در تحقق وعده ها موفق شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان ایشان وعده هایی داده بودند به مسئله بیمه شدن همه ایرانیان و برخورداری از دفترچه بیمه به عنوان تحقق این وعده اشاره کرد و گفت: کاهش هزینه‌های درمانی از برنامه‌های جدی دولت در حوزه سلامت بوده است.

هاشمی با برشمردن برخی مشکلات مردم شهرستان های دیر، کنگان و مرکز استان بوشهر، به برخی عقب افتادگی ها و محرومیت ها اشاره کرد و گفت: مردم شریفند و از شرافت ‌آنها نباید استفاده کرد و باید برای کاهش ناراحتی ها و پاسخگویی به انتظارات بیش از پیش تلاش کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه من وقتی صحبت های فرماندار را شنیدم که چه وعده هایی داده شده، به خودم گفتم وقت قول دادن تمام شده و وقت عمل کردن است، تاکید کرد: به عنوان شهروند عرض می کنم قول و وعده های بی عمل ما مسئولان، باعث از دست رفتن اعتماد مردم است و اینکه دولت ها می آیند و می روند و وعده ها تکرار می شود، اصلا پسندیده نیست.

وی یادآور شد: هفته گذشته در بازدید از غرب تهران بیمارستانی را مشاهده کرده است که تنها چند میله و ستون در آن ایجاد شده بوده است و بر اساس گزارشی که یکی از همکاران ارائه کرد، هفت دولت آمده و رفته و چندین بار کلنگ زنی کرده است، حال انکه مشکل مردم همچنان بر زمین هست و جمعیت یک و نیم میلیونی یک تخت بیمارستانی هم ندارد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قول ها و وعده های عملی نشده اعتماد مردم را سلب می کند و مردم در چنین شرایطی به اقدامات همه مسئولان به چشم اقدامات نمایشی نگاه می کنند، نتیجه این اقدام را نا امیدی مردم خواند که باید از آن دوری کرد.

هاشمی ادامه داد: خبرنگاری از من راجع به بیمارستان سئوال کرد و من گفتم کارفرما تحویل پیمانکار داده و به گفته پیمانکار پروژه 60 درصد پیشرفت دارد و در صورتی که سال آینده تحویل ما داده شود، وزارت بهداشت در کمتر از یک ماه،آن را تجهیز و بهره برداری کرده و نیروی انسانی متخصص آن را نیز تامین خواهد کرد.

وی در این خصوص ادامه داد: توافق نامه‌ای هم تنظیم شده که بخشی از آن عملی شده و بخشی عملیاتی نشده است و در این باره با وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با پیگیری و همت رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است که البته هیچ ارتباطی به این سفر ندارد و از گذشته پیگیری ها تداوم داشته است.

هاشمی ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری نماینده مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد: شرایط سال آینده نسبت به وضعیت کنونی بهبود قابل توجهی داشته باشد.

بنابر اعلام وب‌دا، وی با اشاره به دیدار با گروه‏های مختلف مردم که قبل از ورود به سالن جلسه با تعدادی از آن‏ها ملاقات داشته و درخواست‏های آنان را شنیده است، گفت: تعداد زیادی بیمار مصیبت زده و معلول دیدم و نامه های آن ها را گرفتم تا به بخش های مربوطه بدهم و گزارش های مشکلات و مسائل شهرستان را تقدیم رئیس جمهور خواهم کرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته به رغم تلاش فراوان، غایت و نهایت مطلوب مورد نظر نیست، عنوان کرد: نمی توان انتظار داشت در کوتاه مدت تمامی امور زمین مانده از سال پیش به سرانجام برسد و در کوتاه مدت تمامی مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه من به عنوان نماینده رئیس جمهور در به خدمت مردم این منطقه رسیده ام، ابراز امیدواری کرد: بخشی از مشکلات حل شود.
هاشمی از حاضران طلب دعای خیر کرد تا این دولت بتواند بر اساس ارمان ها و اهداف شهدای انقلاب اسلامی که بخش عمده ان در راستای پیشرفتت کشور است به درستی گام بردارد.

وزیر بهداشت بار دیگر بر نبود فاصله میان بدنه مردم با خدمتگزاران آنها در دولت تاکید کرد و گفت: شک نکنید هیچ فاصله ای میان شما و افرادی که در دولت کار می کنند نیست. آن‏ها خواب آرامی ندارند و مدت مسئولیتشان نیز مثل ابر بهار تمام خواهد شد. وی ادامه داد: من بارها دیدم در هیئت دولت که همین هفته گذشته راجع به اب اشامیدنی سواحل چقدر بحث شد و این را بپذیرید ما در شرایط راحتی نیستیم.

دکتر هاشمی با مرور مشکلات موجود گفت: اگرچه این جمله را زیاد شنیده اید اما لازم به یاداوری است که با کاهش قیمت نفت، ظرف کمتر از دو سه ماه، درآمد دولت نصف شد و در شرایطی که درآمد ما تنها از نفت و مالیات حاصل می‌شود و با رکود اقتصادی که توان پرداخت مالیات نیز کاهش یافته است، باید صادقانه مشکلات را با مردم در میان گذاشت. وی عنوان کرد: شرایط کشور که با گذشته قابل مقایسه نیست، حضور پر رنگ در مذاکرات و ارتقا جایگاه ایران در عرصه بین الملل مایه امیدواری است.

وزیر بهداشت در پایان ضمن قدردانی از امام جمعه شهرستان دیر، فرماندار، نماینده مردم در مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و حاضران در جلسه، برای همگی آرزوی سلامت و سرافرازی کرد.

وزیر بهداشت در کنگان و عسلویه:

لزوم همکاری سازمان تامین اجتماعی و وزارت نفت در ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم شهرستان کنگان

وزیر بهداشت همچنین در بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کنگان و منطقه عسلویه با توجه به سکونت شمار زیادی از بیمه شدگان صندوق تامین اجتماعی و کارکنان وزارت نفت در این منطقه و لزوم ارائه خدمات بهداشتی- درمانی مطلوب تر، خواهان همکاری بیشتر سازمان تامین اجتماعی و وزارت نفت شد.
به گزارش وب‌دا، دکتر هاشمی در سفر هئیت دولت به استان بوشهر و در بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کنگان در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از حضور در استان بوشهر سرافراز و شهرستان کنگان، این منطقه را به واسطه قرار گرفتن در حاشیه یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور، دارای جایگاه ویژه ای دانست که نسبت سایر شهرستان ها از امکانات خوبی نیز بهره مند است، اما با این همه، نیازمند رسیدگی شایسته تر است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طرح توسعه این منطقه را در برنامه دارد، از اقدامات خوب صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: تاکنون پیشرفت پروژه های این بخش تا حدود 50 درصد گزارش شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به توافق های صورت گرفته با وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظر به جمعیت ساکن کارگری این منطقه و شمار زیاد بیمه شدگان تأمین اجتماعی و کارکنان وابسته به وزارت نفت، منتظر هستیم اقدامات عملی خوبی صورت گرفته و شاهد توسعه خدمات در این بخش باشیم.
هاشمی بیان کرد: گزارش وضعیت موجود را به رئیس جمهور ارائه خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش هایی که در دست انجام است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، بخش قابل توجهی از عقب ماندگی ها جبران شود.
هاشمی با بیان اینکه محرومیت ها در سراسر کشور بسیار است و حل آن در کوتاه مدت میسر نیست، از تلاش جدی وزارت بهداشت برای شناسایی مشکلات و ارتقا سطح سلامت مردم به ویژه در مناطق دوردست و محروم خبر داد و تاکید کرد: ظرف چند ماه اینده شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به خبرنگاران در خصوص توافق میان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر متاسفانه وزارت بهداشت هیچ سرانه ای را دریافت نمی کند، اما همچنان عهده دار ارائه خدمات بهداشتی در این منطقه است. وی گفت: ما اعتقاد داریم باید بهره مندی از خدمات ببیمارستانی شامل خدمات سرپایی و بستری به موقع و به خوبی در اختیار افراد قرار گیرد و در این خصوص نیاز است که با توجه به جمعیت کارگری بالای ساکن و شمار زیاد بیمه شدگان تامین اجتماعی و وزارت نفت و تعهدات وزارت نفت، سازمان تامین اجتماعی سرمایه گذاری کند و وزارت نفت هم کمک کند تا خدمات بهتری به مردم اراده شود.

وی همچنین با اشاره به تفاهم نامه ای که در گذشته با وزارت نفت امضا شده بود و متاسفانه عملیاتی نشده است، از پیگیری جدی این مسئله به محض بازگشت به تهران خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
صبا
آقای وزیر حرفی که به آن اعتقاد ندارید به زبان نیاورید چون آنرا اجرا نخواهید کرد
شما در وزارتخانه ایی که مسیولیت آنرا به عهده دارید عدالت را رعایت نمیکند
شما کاری را که انجام نداده اید وعده که چه عرض کنم، اعلام میکنید که انجام داده اید
مجتبی
ای وزیر ای نخبه
میگن دروغگو فراموشکاره راست میگن نمونش همین وزیر و معاونانش از اردیبهشت گفتن حقوق پرستاران 40 در صد افزایش یافت الان آخر دیماه هنوز خبری نیست کاری که نمیتونم انجام بدی چرا وعدش رو میدی و چرا تو رسانه ملی میگی و چرا تو بوق و کرنا میکنی جواب بده
4.68889s, 20q