رئیس سازمان بهزیستی:

2.5 تا 3 میلیون معلول خیلی شدید داریم

۱۳۹۳/۱۰/۲۴ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 135055
2.5 تا 3 میلیون معلول خیلی شدید داریم

سلامت نیوز: در حال حاضر 2.5 تا 3 میلیون نفر معلول خیلی شدید در کشور داریم که نیاز به همراهی و مراقبت دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، همایون هاشمی در این مراسم گفت: در حال حاضر 2.5 تا 3 میلیون معلول خیلی شدید در کشور داریم که نیاز به همراهی و مراقبت دارند که اکنون این افراد توانمند شده و روی پای خود هستند.

وی با اشاره به اعلامیه سال گذشته سازمان ملل گفت: در این اعلامیه آمده است؛ میزان مشارکت‌طلبی افراد در جامعه یکی از شاخص‌های اساسی و موثر افراد است و معلولیت ظاهری نمی تواند به عنوان موثر نبودن افراد تلقی شود.

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: معلولینی وجود دارند که پویا و متحرک هستند و می‌توانند دیگران را نیز به تحرک وادارند.

هاشمی در مورد بنیاد معلولان فاطمه زهرا ایرانیان گفت: این مرکز اولین بنیاد خیریه است که در دولت یازدهم افتتاح شده و هیات امنای آن را معلولان فرهیخته تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان بهزیستی توصیه کرد؛ مسئولین این مرکز به مسائلی همچون ایجاد اشتغال، توانبخشی مباحث معیشتی معلولان نیازمند و تاسیس دانشگاه بپردازند.

وی افزود: تاسیس این بنیاد قدم محکمی بود و من مطمئنم در آینده در این محل کارهای بزرگی انجام خواهد شد.

هاشمی خاطرپنشان کرد: رویکرد ریاست محترم جمهوری توسعه سمن‌ها و سازمانهای مردم نهاد است و همچنین دکتر ربیعی نیز توسعه مباحث مشارکت مردم در خدمات اجتماعی را مورد توجه قرار داده است.

هاشمی با بیان اینکه ماهانه سه هزار مسکن برای معلولان اختصاص می‌دهیم، گفت: تا به حال بیش از 23 هزار شغل ایجاد کرده‌ایم، اما برای رسیدن به نقطه آرمانی باید در سطح کشور شبکه‌سازی کنیم. همچنین باید از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌های مادرزادی پیشگیری نماییم.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: تمایل دارم؛ مرکزی برای تشخیص ژنتیکی راه‌اندازی کنیم چرا که با یک مشاوره خوب می‌توانیم زایمان‌های بدون معلولیت داشته باشیم.

کلوشانی رئیس مدیریت بنیاد معلولین فاطمه زهرا ایرانیان در ادامه گفت: 1500 معلول ضایع نخاعی از این مرکز به صورت رایگان خدمات توانبخشی و ویلچر دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: برای ادامه فعالیت به کمک خیرین نیاز داریم و باید از این عزیزان کمک گرفته شود، البته سازمان بهزیستی نیز کمک زیادی برای راه‌اندازی این مرکز کرده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65143s, 18q