همزمان باطرح امدادزمستاني جاده‌اي كشوراعلام شد:

خريدآمبولانس‌هاي ويژه براي تردددرمحورهاي برف‌گير

۱۳۸۷/۰۸/۲۶ - ۱۲:۵۴ - کد خبر: 13521
خريدآمبولانس‌هاي ويژه براي تردددرمحورهاي برف‌گير
دكتر محمد سرور، معاون فني و عمليات مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعاليت 3 هزار و 500 دستگاه آمبولانس اسپيرنتر تك ديفرانسيل در ناوگان آمبولانس كشور، اظهار كرد: آمبولانس‌هاي موجود تنها با دو چرخ قدرت، فاقد توانايي حركت در بارش‌هاي سنگين هستند، از اين رو وجود آمبولانس‌هاي كمك دار fourwD در شرايط سخت‌تر الزامي است.

وي همچنين افزود: در آخرين جلسه اين طرح مقرر شد 909 پايگاه جاده‌اي در جاده‌هاي كشور به همراه 30 پايگاه موقت در مناطق برفي مستقر شوند.

وي ادامه داد: همچنين 365 پايگاه شهري هم آمادگي امدادرساني به شهرهاي بحران‌زده را دارند.

دكتر سرور با بيان اين‌ كه پايگاه‌هاي جاده‌اي به وسايل گرمايشي و دپوي تجهيزات مصرفي نيروي اورژانس اعم از سرم و آمپول و در گردنه‌هاي سردسير با احتمال انسداد راه دپوي مواد غذايي اعم از خشكبار مجهزند، گفت: بدين ترتيب شرايط براي اسكان در راه ماندگان فراهم مي‌شود، از سوي ديگر با دو گانه سوز شدن بيمارستان‌ها هم در مواقع بروز احتمالي اشكال در سوخت با مشكلي مواجهه نخواهند شد.

معاون فني و عمليات مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي، به وجود 11 فروند بالگرد و 11 دستگاه اتوبوس آمبولانس در طرح امداد زمستاني اشاره كرد و افزود: سال گذشته از زمان شروع بحران سرما از 13 تا 23 دي ماه 30 هزار و 303 ماموريت و از 15 آذر تا 15 اسفند ماه نيز 56 هزار و 561 ماموريت ترافيكي ناشي از حوادث در امداد زمستاني انجام شد.

دكتر سرور در پايان يادآور شد: طرح امداد زمستاني امسال همچون سال‌هاي گذشته با مشاركت وزارت راه، سازمان راهداري، سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر و اورژانس كشور اجرا مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71388s, 18q