هشدار نسبت به مصرف شیرهای فله ای

۱۳۹۳/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 135243

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، در واکنش به مصرف شیرهای فله ای توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مهر، دکتر رسول دیناروند در خصوص مصرف شیرهای فله ای، گفت: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به شدت مصرف کنندگان را از استفاده از شيرهای فله ای، منع مي كنند.

وی افزود: متاسفانه به دليل اينكه شيرهای فله اي پاستوريزه نيستند به شدت مي توانند بيماری هایی مثل تب مالت را منتقل كنند. تاكيد ما بيشتر بر استفاده از شيرهاي باستوريزه است و به هيج عنوان شيرهاي فله اي را تایيد نمي كنيم.

دیناروند ادامه داد: در مورد لبنيات هم نظارت هاي سازمان غذا و دارو و ارگان هاي ديگر مرتبط وجود دارد. وضعيت ما امسال از نظر كيفيت و مشكلات و نگراني هايي كه مردم داشتند بسيار بهتر شده و جاي هيچگونه نگراني وجود ندارد.

وی گفت: مردم مطمئن باشند در خصوص فرآورده هاي لبني مي توانند از محصولات و توليد ات كارخانجات و صنايع كشور استفاده نمايند و خیالشان راحت باشد که دستگاه هاي نظارتي به خوبي به و ظايف خود عمل مي كنند.

ماجرای نمایشگاه عرب هلث

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سئوالی مبنی بر عدم حضور نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی در نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکی عرب هلث، گفت: نظر به اینکه مدیریت نمایشگاه عرب هلث که در کشور امارات متحده عربی برگزار می شود از پذیرش شرکت های دارو سازی و تجهیزات پزشکی ایرانی جهت احداث غرفه پرهیز نموده و ایران را به بهانه تحریم های ظالمانه بین المللی از مشارکت فعال محروم داشته در حالی که موضوع دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها نمی شود و حضور مدیران و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان بازدید کننده در این نمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

وی ادامه داد: بنابراین از تمامی مدیران و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی خواسته ایم از شرکت در این نمایشگاه به هر عنوان پرهیز نموده و مراتب اعتراض خود را نیز به طور مستقل به مدیریت نمایشگاه منعکس نمایند. اگر در فرصت باقی مانده امارات، شرکت های ایرانی را در احداث غرفه سهیم نماید حضور کارشناسان و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی نیز در نمایشگاه بلامانع خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
وحید
با سلام لطفآ به محضر این عزیزان برسانید که یک سر به کارخانه پ... تبریز تشریف برده و از نزدیک ببینند که با چه مواد و با چه کیفیت غیر قابل قبولی محصولاتشان را به بازار ارائه میکنند و به دلیل نبود هیچ نظارتی بدون هیچ نگرانی هر روز کیفیت محصولاتشان بدتر و بدتر میشود به قول صا ایران هر روز بدتر از دیروز
0.13785s, 19q