يکشنبه های راديو سلامت

۱۳۸۷/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۱ - کد خبر: 13536
يکشنبه های راديو سلامت

فراسو( یک شنبه 26 آبان )
عنوان برنامه اي است از گروه صبحگاهي راديو سلامت که هر روز به يکي از بيماريها و موضوعات پزشکي مي پردازد . اين برنامه یک شنبه با حضور خانم دکتر یدالله رستگاری جراح و متخصص قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به موضوع ارتباط بین بیماریهای قلبی مي پردازد . فراسو ساعت 15/8 پخش مي شود.

صدای مشاور
عنوان برنامه ای است که هر روز به یکی از بیماریها و موضوعات پزشکی میپردازد . اين برنامه دو شنبه با حضور خانم دکتر محکم نفرولوگ و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به موضوع مشکلات شایع کلیوی در کودکان مي پردازد . صدای مشاورهر روز ساعت 05/11 پخش می شود .

سلامت در حج
عنوان برنامه ای ست که به سلامت در حج می پردازد . این برنامه به منظور بالا بردن سطح آگاهی سلامت جسمی و روانی زائرین و عوامل کاروان قبل از سفر ، در حین سفر و بعد از سفرتهیه و پخش می شود و با حضور کارشناسان و متخصصین به بیماریهای واگیردار ، بیماری شایع ، بیماری خاص ، شرایط اقلیمی عربستان ، مسائل پزشکی بانوان و ... میپردازد و ضمن ارتباط با مسئولین و هیئت پزشکی مستقر در عربستان شرایط بهداشتی ایام حج را مورد بررسی قرار میدهد.برنامه سلامت در حج یک شنبه با حضور دکتر عامری و دکتر حلی ساز به موضوع مسائل اخلاقی و گذشت در سفر معنوی حج می پردازد . این برنامه هر روز ساعت 30/12 پخش می شود.

سفره سلامتي
عنوان برنامه اي است از گروه نيم روزي راديو سلامت که به بررسي نوع تغذيه مناسب با شرايط جسماني افراد از قبيل تغذيه شير خواران ، تغذيه کودکان ، تغذيه نوجوانان و جوانان ، تغذيه سالمندان ، تغذيه ورزشکاران ، تغذيه مادران باردار و شيرده ميپردازد اين برنامه یکشنبه با حضور دکتر حاجی فرجی به موضوع معیارهای افزایش وزن مي پردازد . سفره سلامتي هر روز به سردبيري آقاي دکتر خواجه اي ساعت 30/13 پخش ميشود .

دید و بازدید
عنوان برنامه ای است از گروه صبحگاهی رادیو سلامت که به موضوع صله رحم و فواید آن بر سلامتی و بهداشت روان می پردازد . این برنامه فردا به موضوع "سلام سلامتی میآورد" می پردازد . دید و بازدید هر روز ساعت 8 پخش میشود .

بررسی بحث "سلامت روان در برنامه های رسانه"

جلسه مشترک رادیو سلامت با اعضای هیات علمی دانشگاهها به منظور ساماندهی مبحث سلامت روان در رسانه برگزار شد . در این جلسه که روز شنبه ساعت 11 در سالن کنفرانس ساختمان شهدای رادیو برگزار شد ، مقرر شد موضوعات دارای الویت سلامت روان ، بحثهای روز جامعه در حوزه سلامت روان و مدیریت در بحثهای کارشناسی سلامت روان تعییین شود .
یکی از سیاستهای رادیو سلامت تدوین مصوبه ای علمی در حوزه سلامت روان است که در جهت ارتقاء سطح برنامه ها در اختیار برنامه سازان شبکه های مختلف صدا و سیما قرار گیرد .
دکتر جلیلی رئیس انجمن روانپزشکان ایران ضمن ابراز خرسندی ا زاین طرح متذمر شد برنامه های صدا و سیما بعنوان رسانه ملی باید بدون اشکال باشد و انجمن روانپزشکان ایران نیز درکمک به این امر اعلام آمادگی مینماید . دکتر مومنی از دیگر اعضای این جلسه گفت : درست است سلامت در جامعه معقوله مهمی بشمار میآید ولی بحث سلامت صرفا" جسمی نیست بلکه جنبه روانی و اجتماعی آن را باید بیشتر در نظر گرفت . ایشان اشاره کرد : ما در بحثهای اولیه دارای اشکال هستیم . ما بیشتر بیماری را مطرح میکنیم و بدنبال درمان آن نیستیم . ما استرس را تعریف کرده راههای درمان را نیز بیان میکنیم ولی هیچگاه عوامل استرس زا را در جامعه بررسی نمیکنیم .
در پایان جلسه مقرر گردید رادیو سلامت بعنوان متولی در امر ساماندهی بحث سلامت روان در رسانه گام برداشته و جلسات آن را با حضور اعضای هیات علمی دانشگاهها و مسئولین وزارت بهداشت برگزار نماید .
اسرار خوراکيها
عنوان برنامه اي است از گروه صبحگاهي راديو سلامت که به اسرار خوراکيها و خواص و طريقه نگهداري ارتباط با آن مي پردازد . اين برنامه فردا به کارشناسي دکتر آزاده متقي به موضوع نارنگی میپردازد . اسرار خوراکیها به سردبيري خانم گودرزي هر روز ساعت 30/6 پخش ميشود .

آيا مي دانيد
عنوان برنامه اي است که به موضوعات و پيامهاي مختلف بهداشتي _ پزشکي ميپردازد . اين برنامه یک شنبه به کارشناسی خانم دکتر سلیمانی به موضوع مسکن ها مي پردازد . آيا مي دانيد هر روز بجز جمعه ها ساعت 50/10 پخش مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.39529s, 18q