درحال حاضر؛

سن بروز چاقي در كودكان در حال كم شدن است

۱۳۸۷/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۴ - کد خبر: 13537
سن بروز چاقي در كودكان در حال كم شدن است
رويا كليشادي درگفتگو با خبرنگارسلامت نيوزافزود: براساس تحقيقات انجام شده درسطح كشورطي سالهاي هشتاد تا هشتاد و شش و ارائه مقاله فراواني چاقي در جامعه ايران،‌ مشخص شد كه به طور ميانگين، سيزده مميز چهاردرصد از كودكان شش تا هيجده سال درسطح کشورداراي اضافه وزن و چاقي هستند.
وي با اعلام اينكه طبق اين تحقيقات،‌ سيزده مميز نه درصد از كودكان دچار سوء تغذيه و كمبود وزن هستند بيان داشت:‌ درگذشته كمبود وزن از چالش هاي پيش روي جامعه پزشكي بود اما اين درحالي كه امروز اضافه وزن و چاقي به صورت پيش رونده اي در حال افزايش است كه بايد هرچه زودتر پيشگيري شود.
نخبه جشنواره رازي كشور خاطرنشان كرد: هم اكنون بيست وهشت مميز شش درصد از افراد چهل و پنج تا شصت و چهار سال جامعه،‌ اضافه وزن دارند و ده مميز هشت درصد دچار چاقي و سه مميز چهار درصد به چاقي شديد مبتلا هستند.
كليشادي با اعلام اینکه چاقي شكمي،‌ عوارض سنگيني بر روي فرد ايجاد مي كند تصريح كرد: چاقي شكمي در زنان چهل و سه مميز چهارده درصد است و مردان نه مميز هفت درصد است.
وي با اظهار اينكه اين مطالعات عوامل خطر ساز و بيماريهاي را در بيست و سه استان كشور انجام شده ونتايج آن، طي مقاله اي ارائه شده است اظهار داشت: كودكان و نوجوانان كه دچار اضافه وزن هستند و در بزرگسالي كم وزن تر مي شوند نسبت به افراد لاغربيشتر در معرض خطر بيماريها و مرگ و مير هستند.
كليشادي اصفهان را بعد از تهران و رشت داراي بالاترين وسيستان و بلوچستان وچهارمحال بختياري را كمترين آمار چاقي و اضافه وزن دانست و گفت:‌ درحال حاضر چاقي واضافه وزن نسبت به ده سال گذشته دو برابر شده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.21864s, 18q