خط توليد داروهاي ضد سرطان ايران خرداد 88 راه‌اندازي مي‌شود

۱۳۸۷/۰۸/۲۸ - ۰۸:۱۳ - کد خبر: 13548
 خط توليد داروهاي ضد سرطان ايران خرداد 88 راه‌اندازي مي‌شود
رسول ديناروند در گفت‌وگو با فارس، افزود: خط توليد داروهاي ضد سرطان در ايران در حال نهايي شدن است و مراحل آخر را طي مي‌كند، سايت توليد آن آماده است فقط مراحل نهايي اعتبار بخشي آن باقيمانده است، شركت توليد كننده به وزارت بهداشت اعلام كرده كه تا خرداد سال آينده اين مراحل را هم طي مي‌كند.
وي اضافه كرد: بر اساس آخرين اطلاعات ما در وزارت بهداشت خط توليد داروهاي ضد سرطان تا آخر امسال نهايي نمي‌شود و تا آن زمان كماكان داروهاي ضد سرطان در كشور به صورت نيمه توليدي از خارج وارد مي‌شود و در داخل براي عرضه به بازار آماده مي‌شود.
معاون وزير بهداشت گفت: سرمايه‌گذاري خوبي براي توليد داروهاي ضد سرطان در كشور انجام شده است و بدون ترديد خط توليد داروهاي ضد سرطان در ايران در خاورميانه بي‌نظير خواهد بود.
وي افزود: متاسفانه مصرف داروهاي ضد سرطان در ايران هم مانند كل جهان رو به افزايش است و سال گذشته واردات داروهاي ضد سرطان به كشور از مرز 130 ميليون دلار هم گذشت و روند مصرف اين دارو همچنان رو به افزايش است.
وي ادامه داد: معمولاً توليد هر دارو در كشور حداقل 70درصد صرفه جويي ارزي به همراه دارد و قيمت هر دارو نسبت به داروي ژنريك خارجي كمتر از 60 درصد و حدود 50 درصد است البته در مقايسه با داروي برند اصلي قيمت تمام شده آن در ايران گاهي از 10درصد هم كمتر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59381s, 18q