شرط وزیر بهداشت برای دادن یارانه 90 درصدی به دارو

۱۳۹۳/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۷ - کد خبر: 135537

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، گفت: اگر بودجه سال آینده دچار تلاطم و اشکال نشود، کمک ما در بخش دارویی حتما بیش از یارانه ۹۰ درصدی دولت که تاکنون بوده است، خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سیدحسن هاشمی درباره خدمات دولت به بیماران صعب‌العلاج، اظهارداشت: نهایت تلاش‌مان آرامش بیماران صعب العلاج و خانواده‌های آن‌هاست.

وی افزود: سال آینده در کشور مراکزی برای بیماران صعب العلاج مشخص خواهد شد که اینها خدمات جامع به بیماران مبتلا به سرطان از جمله شیمی درمانی و اشعه درمانی ارائه خواهند کرد.

وزیر بهداشت این خدمت را حداقل کار دولت در سال آینده برای بیماران صعب العلاج برشمرد و گفت: سرمایه گذاری‌ امسال ما در ایجاد زیرساخت‌هاست.

هاشمی همچنین اقدامات موسسه نسل امید (مجتمع کنترل اختلالات رشد، تکامل و ناهنجاری‌های زمان تولد) را ارزشمند دانست و افزود: آزمایشگاه نسل جدید تعیین توالی های ژنتیکی یکی از خدمات جدیدی است که در کشور و بلکه در منطقه برای تشخیص اختلالات ژنتیکی جنین بی نظیر است.

وی افزود: اینکه مراکزی همچون موسسه نسل امید به همت خیرین و نیکوکاران در کشور گسترش یابند و این خدمات در دسترس همه مردم به ویژه محرومین در نقاط دور دست قرار گیرد امیدبخش است.

هاشمي افزود: امیدواریم توجه دولت به حوزه سلامت روز افزون و این موضوع در دولت‌های آینده نیز تکرار شود.

وزیر بهداشت گفت: واقعیت این است که بیش از دو دهه در بخش خدمات عقب ماندگی داریم، ولی از نظر دانش، در مرز دانش در حال حرکت هستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.87686s, 19q