یک مقام وزارت بهداشت:

شير با ماندگاري بالا مواد افزودني ندارد

۱۳۸۷/۰۸/۲۸ - ۰۸:۲۰ - کد خبر: 13554
شير با ماندگاري بالا مواد افزودني ندارد
هدايت حسيني در گفت و گو با ايرنا گفت:‌ برخي شهروندان به علت اينکه تصور مي کنند به شيرهاي خوراکي با ماندگاري بالا مواد افزودني، اضافه مي شود از مصرف اين شيرها به طور مستمر خودداري مي کنند.
وي گفت:‌ برخي تصور مي کنند علت ماندگاري اين شيرها در خارج از يخچال به علت وجود مواد افزودني است که به اين شيرها اضافه مي شود. اين تصوري اشتباه است.
مدير کل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهار داشت:‌ اين در حالي است که نوع بسته بندي و فرآوري شيرهاي خوراکي با ماندگاري بالا به گونه اي است که امکان نگاهداري آنها در خارج از يخچال، تا زماني که در آنها باز نشده باشد، وجود دارد.
وي گفت: استفاده مستمر شيرهاي خوراکي با ماندگاري بالا نه تنها هيچ اشکالي براي افراد به ويژه خردسالان و سالمندان ايجاد نمي کند، بلکه اين نوع شير ها از نظر معيارهاي بهداشتي و کيفي مانند شيرهاي پاستوريزه هستند.
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهار داشت: از آنجا که اين نوع شيرها استرليزه هستند، شرايط بسته بندي آنها نيز تفاوت دارد و به همين علت از کيفيت بالايي برخوردارند.
مدير کل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خاطر نشان کرد: شرايط بهداشتي شيرهاي با ماندگاري بالا کاملا تاييد شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.58496s, 18q