نجات گروگان ١٩ ساله از چنگال آدم‌ربايان

۱۳۹۳/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 135557

سلامت نیوز: پسري ١٩ ساله كه در راه رفتن به پادگان از سوي دو آدم ربا به گروگان گرفته شده بود در عملياتي ضربتي از سوي پليس نجات يافت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، بعد از ظهر ٢٣ دي ماه امسال، مردي ميانسال، هراسان به كلانتري ١٢ نسيم شهر بهارستان مراجعه و ماموران را در جريان پيامكي هولناك از طرف پسرش قرار داد. شاكي به كارآگاهان گفت: «پسرم سرباز است. او هر روز صبح ساعت ٤ بامداد از خانه خارج مي‌شود و به پادگان مي‌رود اما ساعت ٩ صبح امروز در حالي كه ما فكر مي‌كرديم در پادگان است، پيامكي برايم فرستاد كه خانواده را بسيار نگران كرد.»

محتواي پيامكي كه اميد براي پدرش فرستاده بود نشان مي‌داد كه او به دست دو آدم‌ربا ربوده شده است. پدر اميد ادامه داد: پسرم در پيامكي برايم فرستاد كه عده‌يي «مرا سوار ماشين كرده‌اند و الان هم نمي‌دانم كجا هستم». متن پيامك، هراس را در دل پدر نشاند. شاكي به ماموران گفت «وقتي چند دقيقه بعد با اميد تماس گرفتم فردي غريبه گوشي را برداشت و گفت كه پسرم را ربوده است و تقاضاي ٢٠ ميليون تومان وجه نقد دارد. من هم كه خيلي نگران شده بودم به سرعت به پليس اگاهي مراجعه كردم.» سرهنگ كامران تقي بيگي، معاون هماهنگ‌كننده غرب استان تهران در تشريح روند رسيدگي به پرونده گفت: با ثبت اظهارات شاكي، رسيدگي به پرونده آدم ربايي آغاز شد و مشخص شد فرد ربوده شده، شب قبل از حادثه در خانه يكي از بستگانش بوده و ساعت ٤:٣٠ دقيقه بامداد براي رفتن به پادگان از آنجا خارج شده است.

با حضور ماموران در منطقه ربوده شدن اميد ١٩‌ساله به سرعت عمليات شناسايي متهمان آغاز شد. به گفته سرهنگ تقي بيگي سرانجام هويت متهمان شناسايي و مخفيگاه آنها در منطقه كهريزك تهران در محاصره ماموران درآمد. با اين وجود آدم ربايان كه پيش از اين از حضور سنگين پليس در محل آگاه شده بودند با رها كردن گروگان از محل متواري شدند و اميد ١٩ ساله بدون هيچ گونه آسيبي آزاد شد. پسر جوان كه در شوك فرو رفته بود در اظهاراتش به پليس گفت: ساعت چهار و نيم صبح روز حادثه از منزل بستگانم براي رفتن به محل خدمتم در شهريار خارج شدم و با توجه به طي مسير به صورت پياده سوار يك دستگاه خودروي پرايدسفيد رنگ با دو سرنشين حدود ۳۰الي ۳۵ساله شدم و در ادامه، سرنشينان خودرو با بستن چشمانم، مرابا تهديد سلاح سرد به سوله ناشناخته‌يي برده و سپس از‌‌ همان محل طي تماس با پدرم درخواست وجه نقد بابت آزادي‌ام كردند. تحقيقات براي دستگيري دو آدم رباي فراري همچنان ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73742s, 18q