انجام سونوگرافي تشخيصي در محدوده تخصص راديولوژي است

۱۳۸۷/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۲ - کد خبر: 13560
 انجام سونوگرافي تشخيصي در محدوده تخصص راديولوژي است
دکتر حسن امامي رضوي در گفت و گو با ايرنا در خصوص تجمع اعتراض آميز دستياران راديولوژي که روز گذشته و امروز يکشنبه مقابل وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: در نامه هاي جداگانه اي به معاونت هاي درمان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور ابلاغ شده که انجام سونوگرافي فقط بايد توسط راديولوژيست ها صورت گيرد و با موارد خلاف در اين مورد برخورد قانوني صورت مي گيرد.
وي اظهار داشت: ارايه خدمات تشخيصي درماني در سالهاي اخير در سايه پيشرفت هاي فناوري دستخوش تحولات زيادي شده و در اين زمينه متخصصان بايد هر کدام در حيطه کاري خود فعاليت کنند.
امامي رضوي تصريح کرد: انجام سونوگرافي يکي از مهمترين مداخله هاي تشخيصي و درماني است که به نيروي متخصص در اين زمينه نياز دارد و اين کار بايد توسط متخصصان راديولوژي صورت گيرد.
وي با بيان اينکه وزارت بهداشت رسيدگي به مشکلات گروههاي پزشکي را از برنامه هاي کاري خود مي داند، گفت: راديولوژيست ها مانند ساير گروههاي پزشکي مشکلاتي از قبيل حقوقي و آموزشي دارند که وزارت بهداشت با بررسي هاي لازم به آنها نيز رسيدگي خواهد کرد.
جمعي از دستياران راديولوژي که صبح ديروز نسبت به برخي خواسته هاي صنفي خود از جمله جلوگيري وزارت بهداشت از دخالت برخي رشته هاي پزشکي از جمله رشته هاي زنان و زايمان در انجام امور راديولوژي و سونوگرافي تجمع کردند امروز نيز به تجمع خود ادامه دادند.
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت در جواب به نامه‌اي که معترضين به وزيربهداشت نوشته بودند، خطاب به دکتر "محمد علي محققي" ‌دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت، از وي خواست تا گروهي کارشناس با عنوان تهيه دستورالعمل نحوه انجام کار متخصصان راديولوژي و تداخل هاي بين رشته اي اين رشته (با حضور نمايندگان دستياران و انجمن راديولوژي) تشکيل و ظرف سه ماه اين دستورالعمل را تهيه کنند.
دکتر امامي رضوي همچنين به دکتر محققي تاکيد کرد که مفاد بخشنامه شماره 51611/2/س مورخ 25/8/87 را دقيقا پيگيري کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2848s, 18q