موفقيت‌هاي اوليه در ساخت واكسن سرطان پوست در استراليا

۱۳۸۷/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۵ - کد خبر: 13562
 موفقيت‌هاي اوليه در ساخت واكسن سرطان پوست در استراليا
به گزارش سلامت نیوز، پروفسور يان فريزر به روزنامه تلگراف بريتانيا گفت كه آزمايشات اوليه بر روي حيوانات نتايج مثبتي را داشته است و احتمالاً دوره آزمايشي آن بر روي انسان از سال آينده آغاز خواهد شد.
وي گفت: اگر ما به نتايج خوبي دست پيدا كنيم با نهايت سرعت به كار ادامه خواهيم داد.
فريزر امروز يافته‌هاي خود را به كنگره تحقيقات پزشكي و سلامت استراليا ارائه خواهد داد و اعلام كرد كه دستيابي به واكسن سرطان پوست بين 5 تا 10 سال آينده ممكن خواهد شد.
اين واكسن بر روي كوكان بين 10 تا 12 سال براي جلوگيري از ابتلاي آنها به سرطان پوست مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اين بيماري هر ساله در استراليا باعث مرگ حدود 1600 نفر مي‌شود.
واكسن جديد با هدف قرار دادن papillomavirus يك عفونت رايج كه مي تواند سلولهاي غير عادي را تبديل به بافتهاي سرطاني كند مانع بروز سرطان پوست مي‌شود.
فريزر كه از محققان دانشگاه كوينزلند است و موفق به ساخت واكسن "گارداسيل" براي درمان سرطان دهانه رحم شده و بيان مي كند كه كل دوره كاري وي صرف تحقيق بر روي رابطه papillomavirus و سرطان ها شده است، اعلام كرد كه هنوز مشخص نيست اين ويروس عامل چه تعداد از سرطان‌هاي پوست است.
سالانه حدود 400 هزار نفر در كشورهايي كه در معرض تابش نامناسب آفتاب هستند به سرطان پوست دچار مي‌شوند و فريزر معتقد است كه حتي اگر اين واكسن بر روي انسانها مؤثر واقع شود مردم نبايد محافظت از پوست خود در برابر آفتاب را متوقف كنند.
وي گفت: واكسن هيچ‌گاه جايگزين مناسبي براي پيشگيري نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.46605s, 18q