پذیرش دستیار تخصصی پزشکی تنها از طریق آزمون است

۱۳۹۳/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 135632

سلامت نیوز: معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پذیرش هرگونه دستیار بالینی پزشکی تنها از طریق آزمون دستیاری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، دکتر« سید امیر محسن ضیائی » در عین حال به پزشک پژوهشگر اشاره کرد و گفت: از معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درخواست شده است، نظر خود را به منظور رفع ابهامات قانونی در خصوص اجرای برنامه تربیت پزشک پژوهشگر اعلام کند.

وی افزود: بر اساس توافق به عمل آمده در راستای اجرای برنامه تربیت پزشک پژوهشگر که بین دو معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت آموزشی وزارت بهداشت صورت گرفته، مقرر شده است به منظور پیشبرد اهداف علم و فناوری کشور در حوزه علوم پزشکی، سلامت و بهداشت و تربیت منابع انسانی سرآمد در این حوزه ها، نسبت به اجرای برنامه تربیت پزشک پژوهشگر اقدام شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: از اهداف اصلی این برنامه، توسعه علوم و فناوری های مربوطه به حوزه پزشکی، سلامت و بهداشت مطابق اولویت های کشور، تربیت متخصصان و دانشمندان سرآمد حوزه پزشکی، افزایش تاثیرگذاری پژوهشگران کارآمد در عرصه پزشکی، سلامت و بهداشت و کاهش روند مهاجرت نخبگان پزشکی از کشور است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82054s, 19q