بادمجان موثر در كاهش وزن و رفع كم خوني

۱۳۸۷/۰۸/۲۹ - ۰۸:۲۷ - کد خبر: 13564
بادمجان موثر در كاهش وزن و رفع كم خوني
به گزارش سلامت نیوز، مهمترين خاصيت آن كم كالري بودن آن است كه غذاي بسيار خوبي براي كساني است كه مي خواهند وزن كم كنند زيرا داراي ويتامين و مواد معدني نيز مي باشد.

بادمجان را حتما بايد به حالت كاملا رسيده مصرف كرد زيرا خام آن طعم تلخ دارد و در آنهايي كه آسم و برونشيت دارند باعث تحريك اين بيماريها مي شود.

بادمجان اثر نرم كننده است و بعلت دارا بودن آهن در رفع كم خوني داروي موثريست.

بادمجان را مي توان براي از بين بردن ورم و التهاب، روي عضو ملتهب گذاشت.

دانه بادمجان ايجاد يبوست مي كند. ريشه بادمجان و شاخه هاي خشك شده و برگ‌هاي آن اثر بند آورنده خون را داراست و قابض بوده و مي توان از آن براي درمان احتلام بانه و انواع خونريزي ها استفاده كرد.

بادمجان پادزهر خوبي براي مسموميت‌هاي حاصل از خوردن قارچ سمي است.

همچنين بادمجان گرفتگي رگ‌ها را باز مي كند و افراد را از خطر سكته قلبي محفوظ مي کند.

بادمجان برطرف كننده يبوست است. برگ‌ها و پوست سياه بادمجان را اگر بجوشانند اين جوشانده درمان اسهال خوني است.

جوشانده ريشه بادمجان درمان بيماري آسم است، بادمجان مقوي معده است.

از بادمجان مي توان به عنوان مسكن براي تسكين در استخوان شكسته و ضرب خورده استفاده كرد بدين طريق كه بايد بادمجان را در فر بگذاريد كه نيم پز شود و سپس آب آنرا با فشار بگيريد و بعد به مقدار نصف اين مقدر آب به آن شكر قهوه اي اضافه كنيد آنرا هم بزنيد و بنوشيد.

با تحقيقاتي كه جديدا روي موش هاي آزمايشگاهي انجام شده نتيجه گرفته اند كه بادمجان داراي يك ماده ضد تشنج است كه در درمان بيماري صرع اثر بسيار خوبي دارد. بنابراين اشخاصي كه تشنج دارند و يا مبتلا به اين بيماري مي باشند بهتر است كه از بادمجان استفاده كنند.

بادمجان داراي آلكالوئيدي بنام سولانين Solanine مي باشد كه ممكن است در معده هاي ضعيف ايجاد آلرژي و مسموميت كند.

گفتني است، بادمجان با همه خواصي كه گفته شد نبايد مورد استفاده اشخاصي كه بواسير و يا درد چشم دارند قرار گيرد زيرا بيماري آنها را تشديد مي كند. اينگونه اشخاص اگر مي خواهند بادمجان بخورند بهتر است آنرا با گوشت و روغن و يا سركه بپزند و بخورند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30238s, 18q