واکنش مقام دولتی به مرغ‌های سربی

۱۳۹۳/۱۰/۳۰ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 135773

سلامت نیوز: معاون وزیر جهاد کشاورزی در حالی غیر استاندارد بودن میزان در پی اعلام رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران مبنی بر اینکه میزان سرب در گوشت مرغ ۴۷ درصد بیشتر از استاندارد است، این موضوع را رد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايسنا، حسن رکنی در خصوص بالا بودن میزان سرب در گوشت مرغ تصریح کرد: در تولید طیور به هیچ عنوان از هورمون استفاده نمی‌شود و بالا بودن میزان سرب در آن مربوط به آزمایش انجام شده در دو سال پیش بوده است.

معاون وزير جهاد كشاورزي افزود: حدود دو سال پیش آزمایش و پایشی برای بررسی کیفیت محصولات کشاورزی از جمله گوشت مرغ انجام و بالا بودن میزان سرب اعلام شد. اما در آزمایش‌های تکمیلی پس از آن، این موضوع رد شد و اعتبارسنجی آن آزمایش نیز بعدها زیر سوال رفت.

رکنی همچنین تاکید کرد: در تولید طیور به هیچ عنوان از هورمون استفاده نمی‌شود و این اصطلاح اشتباهی است که مطرح و تنها باعث تشویش اذهان عمومی شده است. چرا که نژادهای اصلاح شده‌ای که در صنعت طیور از آخرین دستاوردهای موجود در جهان بهره برده‌اند سرعت رشدشان به گونه‌ای است که هیچ نیازی به استفاده از هورمون ندارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه گوشت مرغ ایرانی به دلیل استانداردهای بالا به کشورهای مختلف صادر می‌شود، اظهار کرد: کیفیت گوشت مرغ ایرانی به گونه‌ای است که هم در سبد خانوار مردم جایگاه خود را به دست آورده و هم از استانداردهای لازم برای صادرات به بسیاری از کشورها برخوردار شده است.

به گفته وی پس از سفر اخیر هیات روسی که از استانداردهای مطابق با اتحادیه اروپا پیروی می‌کند) به ایران مقامات این کشور اعلام کردند که محصولات کشاورزی ایران دارای استانداردهای مناسبی برای این کشور است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.05898s, 18q