ایمپلنت، درمانی لوکس است؟

۱۳۹۳/۱۱/۰۱ - ۱۵:۲۹ - کد خبر: 135951

سلامت نیوز: رئیس انجمن دندانپزشکی ایران، ایمپلنت را نیاز حفره دهان برشمرد و گفت: امروز با توجه به افزایش کیفیت زندگی، ایمپلنت را نمی‌شود درمانی لوکس توصیف کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، اخوان آذر، رئیس انجمن دندانپزشکی ایران در دومین کنگره انجمن ایمپلنتولوژی ایران، اظهار کرد: متأسفانه 95 درصد مردم این سرزمین نمی‌توانند خدمات ایمپلنت را دریافت کنند، در حالی که دستیابی به پیشرفته‌ترین خدمات درمانی موجود در جهان، حق مردم این سرزمین است.

وی تصریح کرد: این افراد نمی‌توانند هزینه درمان را متحمل شوند، بنابراین باید در این راستا تمام انجمن‌های دندانپزشکی در همفکری با وزارت بهداشت، مشکل هزینه این درمان را حل کنند تا تمام اقشار جامعه بتوانند به این روش درمانی دست یابند.

وی روش درمانی ایمپلنت را عاملی برای خروج این رشته از حالت یکنواختی و خمودگی دانست و گفت: با ورود این رشته به عرصه دندانپزشکی، این رشته متحول شد و به همین علت، دندانپزشکان باید بیش از پیش تلاش کنند تا این رشته را پیش ببرند.

اخوان آذر یکی از معضلات رشته ایمپلنتولوژی در ایران و جهان را فقدان آموزش‌های تخصصی این رشته در دانشگاه دانست و گفت: این معضل باید حل شود که تلاش بیشتر دندانپزشکان کشور را می‌طلبد.

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران از دامن زدن به اختلافات بین دندانپزشکان متخصص و دندانپزشکان عمومی انتقاد کرد و گفت: برخی عنوان می‌کنند که متخصصان ایمپلنت حق دندانپزشکان عمومی را خورده‌اند و دندانپزشکان عمومی باید حق خود را بازپس گیرند که این تفرقه‌افکنی بیش نیست.

اخوان آذر تأکید کرد: همه دندانپزشکان باید با تشکل و اتفاق به پیش روند، چرا که دامن زدن به این اختلافات، دندانپزشکی را به بیراهه می‌کشاند و آنها را از مشکلات اصلی غافل می‌کند.

دومین کنگره انجمن ایملنتولوژی ایران اول تا سوم بهمن‌ در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.54944s, 19q