سدهای تهران خالی‌تر شدند

۱۳۹۳/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۸ - کد خبر: 135987

سلامت نیوز: حجم بارش‌ها در تهران از ابتدای سال آبی (مهر ماه 93) تاکنون در تهران نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد منفی داشته و نسبت به دراز مدت نیز 13 درصد کاهش را نشان می‌دهد. این درحالی است که بارش‌های دی ماه نیز 76 درصد کاهش داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا از ابتدای مهر ماه تا نیمه دی ماه حجم بارندگی به 94.4 میلی‌متر می‌رسد در صورتی که در زمان مشابه در سال گذشته 110.98 میلی‌متر و در دراز مدت به طور متوسط 108.4 میلی‌متر بوده است.

کاهش 54 میلیون متر مکعبی ذخایر سدهای تهران نسبت به سال گذشته

حجم آب موجود در مخازن سدهای تامین کننده آب استان تهران از ابتدای مهر ماه تا روز بیست و چهارم دی ماه در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته با 54 میلیون متر مکعب کاهش به 357 میلیون متر مکعب رسیده است.

بر این اساس حجم آب موجود در مخزن سدهای پنج گانه استان تهران در حالی که 357 میلیون متر مکعب رسید که در زمان مشابه در سال گذشته 412 میلیون مترمکعب آب در سدهای تهران ذخیره شده بود.

همچنین از ابتدای سال آبی جاری تا روز بیست و چهارم دی ماه حجم آب ورودی به مخازن سدها با کاهش 16 درصدی نسبت به زمان مشابه در سال آبی گذشته روبرو بوده به گونه‌ای که حجم آب ورودی به 168 میلیون متر مکعب رسیده است.

بنا به آمار در روز بیست و چهارم دی ماه حجم ذخیره آب در مخزن سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو به ترتیب 68، 26، 13، 146 و 104 میلیون متر مکعب بود.

همچنین در سه هفته نخست دی ماه حدود شش میلی متر بارندگی صورت گرفته که در مقایسه با دوره بلند مدت 76 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

با توجه به کاهش بارندگی نسبت به دو سال گذشته که سا‌ل‌های خشک و کم آب بودند باز هم کاسته شده و این مساله بیانگر وجود بحران آب در تهران است که مدیریت مصرف بیشتری را می‌طلبد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92984s, 19q