اهداي عضو تبديل به يك فرهنگ اسلامي شده است

۱۳۸۷/۰۹/۰۲ - ۱۳:۲۴ - کد خبر: 13599
 اهداي عضو تبديل به يك فرهنگ اسلامي شده است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار اليور كاسز، رئيس فدراسيون جهاني ورزش‌هاي پيوند اعضاء، تلاش براي ايجاد نهضت پيوند اعضا و كمك به بيماران خاص را از افتخارات جمهوري اسلامي ايران عنوان كرد و افزود:‌در ابتدا تصور بر اين بود كه اهداي عضو مشكل شرعي‌ دارد ولي با رفع اين ابهام توسط علما، اكنون اين عمل يك عبادت و داراي پاداش اخروي است و تبديل به يك فرهنگ اسلامي شده است.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تلاش براي تحرك و ورزش بيماران خاص و بالا بردن اميد به زندگي آنان را مثبت و قابل تقدير عنوان كرد و گفت:‌ورزشكاران ايراني كه با مشكلات جسمي و حركتي مواجه بودند در ساليان اخير افتخارات زيادي نصيب كشور كرده‌اند.
وي همچنين با اشاره به موفقيت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در خصوص پيوند اعضاء اظهار اميدواري كرد با گسترش همكاري‌هاي جهاني در اين خصوص، كشور‌ها بتوانند از تجربيات يكديگر استفاده كنند.
اليور كاستر نيز در اين ديدار با ارائه گزارشي از اهداف تشكيل فدراسيون جهاني ورزش‌هاي پيوند اعضاء سطح بالاي علمي و فني پيوند عضو در ايران را مورد ستايش قرار داد و گفت: جمهوري اسلامي ايران امروز در اين خصوص نقش پيشرو ايفا مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63529s, 18q