"زنان" در سال 2057 بیش از صد سال عمر می‌کنند!

۱۳۹۳/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۰ - کد خبر: 136003

سلامت نیوز: مطالعات اخیر محققان فرانسوی نشان می دهد که امید به زندگی زنان نسبت به مردان سیر صعودی را طی کرده و پیش بینی می شود زنان در سال 2057 میلادی بیش از 100 سال عمر کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، بدون شک زنان بیشتر از مردان عمر می کنند، در نتیجه امید به زندگی در زنان بیش از مردان است. مطالعات اخیر محققان فرانسوی نشان می دهد که زنان در سال 2057 میلادی بیش از 100 سال عمر خواهند کرد.

در سال های اخیر، بالاتر بودن طول عمر زنان نسبت به مردان از لحاظ علمی نیز به اثبات رسیده و برخی از مطالعات این موضوع را به سیستم ایمنی بدن زنان مرتبط می دانند زیرا روند فعالیت سیستم ایمنی بدن می تواند سهم به سزایی را در زوال و پیر شدن ایفا کند. اما مطالعات جدید نشان می دهد که امید به زندگی در میان زنان بیش از مردان بوده و تا سال های آتی نیز این آمار رشدی صعودی به خود خواهد گرفت تا زنان همچنان بیش از مردان عمر کنند.

مطالعات اخیر نشان می دهد دخترانی که در دهه 2050 میلادی متولد می شوند، در حدود 100 سال عمر خواهند کرد و دخترانی که در سال های 2080 میلادی متولد می شوند، عصر جدیدی را با عمرهای متفاوت آغاز خواهند کرد.

مطالعات نشان می دهد که در کشورهای اروپایی و از جمله انگلیس، امید به زندگی در میان زنان با 7 سال رشد مواجه شده است. اما افزایش سن و امید به زندگی با عواملی مانند شرایط بهداشتی و سلامت، وضعیت اقتصادی و ... در ارتباط است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.09901s, 19q