رئيس انجمن علوم و اعصاب:

كنترل جمعيت بيماران مصروع مقاوم به درمان با تحريك عصب واگ انجام مي شود

۱۳۸۷/۰۹/۰۲ - ۱۴:۱۸ - کد خبر: 13606
كنترل جمعيت بيماران مصروع مقاوم به درمان با تحريك عصب واگ انجام مي شود

حسين پاكدامن درگفتگو باخبرنگار سلامت نيوز افزود:‌ ايران براي نخستين بار در خاورميانه از اين شيوه استفاده كرده و تاكنون بسياري از بيماران را از خارج كشور با اين روش، درمان كرده است.
وي بيان داشت:هم اكنون سي درصد از بيماران صرعي مقاوم به درمان دارويي و جراحي هستند كه با تحريك عصب واگ درحال كاهش اين جمعيت هستيم.
رئيس انجمن علوم اعصاب ايران خاطرنشان كرد: درحال حاضر دويست هزار نفر ازبيماران مصروع ،مقاوم به درمان دارويي هستند كه سعي داريم به يك صد هزار نفر كاهش دهيم.
وي تصريح كرد: پانزده سال گذشته هشت دهم درصد از جمعيت كشور مبتلا به بيماري صرع بودند كه با جمعيت هفتاد و يك ميليون و نيمي ايران تخمين زده شده كه هم اكنون نزديك به شيصد هزار بيمار مصروع دركشور داريم.
پاكدامن اظهارداشت: ناهنجاري مادرزادي،‌ عفونت ها ،‌ تومورهاي و‌آبسه مغز و ضايعات عروقي از عوامل اصلي موضعي بدن هستند كه باعث بروز بيماري صرع در افراد مي شود و اين درحالي كه نقش ارث و ‍‍ژن در اين بيماري بسيار كم است.
وي با اشاره به اينكه بيماري صرع به طور مساوي در هر دو جمعيت زن و مرد قابل مشاهده است گفت: با توجه به اينكه تصادفات به عنوان يكي از علت هاي بروز بيماري صرع اثبات شده مي توان مردها را بيش از زن ها در معرض خطرابتلا به اين بيماري دانست.
رئيس انجمن علوم و اعصاب ايران افزود: هم اكنون بيماران مصروع با سه شيوه طبي،‌تحريك عصبي واگ و جراحي درمان مي‌شوند كه اين بيماري عوارض جسمي و‌روحي شديدي برروي فرد،‌خانواده و اجتماع به همراه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78908s, 18q