رئيس انجمن گوش و حلق و بيني كشور:

دولت از كودكان نيازمند عمل كاشت حلزون گوش حمايت مي كند

۱۳۸۷/۰۹/۰۲ - ۱۴:۲۰ - کد خبر: 13607
دولت از كودكان نيازمند عمل كاشت حلزون گوش حمايت مي كند

بيژن نقيب زاده در گفتگو با خبرنگار سلامت نيوز افزود: كودكان دو تا پنج سال بهترين كانديداي عمل كاشت حلزون گوش هستند.
وي با اشاره به اينكه عمل كاشت حلزون گوش بيست و پنج ميليون تومان اعتبار نياز دارد كه بيمارفقط بايد سه تا پنج ميليون تومان آن را بپردازد بيان داشت: عمل كاشت حلزون گوش براي تمام سنين قابل انجام است اما اين درحالي كه انجام اين عمل براي افراد بزرگسالي كه با راه هاي ارتباطي آشنا شده و با نوع خاصي شنيدن عادت كرده اند نمي تواند همچون كودكان مفيد و مثمر ثمرباشد.
رئيس انجمن گوش و حلق و بيني كشور اظهارداشت: سابقه انجام اين عمل دركشوركوتاه است و تنها چهار مركز در تهران و يك مركز در مشهد و شيراز قادر به انجام اين عمل هستند واين مسئله باعث شده كه با رجوع افراد از شهرستان هاي مختلف به اين مراكز آمار پشت نوبتي ها افزايش پيدا كند.
وي با اشاره به اينكه درحال حاضر آمار دقيقي از تعداد افراد نيازمند و پشت نوبت عمل كاشت حلزون گوش در دست نداريم تصريح كرد: باز شدن گوش داخلي،‌ انتشار عفونت در عصب صورتي وآسيب به سيگنال هاي عصبي شنوايي از عوارض اين عمل است.
رئيس انجمن گوش و حلق و بيني كشور اظهارداشت: كم شنوايي يا نا شنوايي به علت عوامل محيطي همچون قرار گرفتن به مدت طولاني در شدت صوت بالا و صحبت كردن بيش از اندازه با موبايل وام. پي . تري و عوامل مادرزاديي به خاطر عدم تشكيل ارگان هاي شنوايي و سندرم هاي خاصي بيماري كه باعث انجام جراحي هايي روي گوش مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54306s, 18q