کاربرد LED در درمان ضایعات سرطانی پوست

۱۳۹۳/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 136152

سلامت نیوز:کاربرد منابع نوری LED در پوست و مو و بررسی شواهد اثربخشی آنها در جلسه ژورنال کلاب جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید عضو هیات علمی گروه پژوهشی ترمیم نوری بافت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در این جلسه ، گفت: پس از ظهور لیزر و دستیابی بشر به نوری با کیفیت مناسب ، تحول عظیمی در درمان برخی از بیماری ها در حوزه های مختلف از جمله چشم پزشکی و پوست ایجاد شد اما بدلیل گرانقمیت بودن انها و برخی از ویژگی های منابع لیزری ، محدودیت هایی در استفاده از آنها وجود داشت.

وی افزود: با معرفی منابع نوری LED بدلیل برخی از ویژگی ها از جمله فناوری ارزان آن و استفاده در سطوح بزرگتر، موجب شد که این منبع نوری به سرعت در حوزه درمان و بهبود بیماری های پوست و مو مورد استفاده قرار گیرد. به گونه ای که در سالهای اخیر برخی از کاربردهای منابع نوری LED به صورت خانگی نیز به بازار معرفی شده است.

دکتر جاوید با اشاره به کاربردهای LED در حوزه درمان بیماریهای پوست و مو گفت: از کاربرد آن می توان به ترمیم زخم از جمله زخم های مزمن، سوختگی ها، ریزش مو، سوختگی های و آسیب های مخاطی و پوستی پس از پرتو درمانی اشاره کرد. همچنین منابع نوری LED به سرعت به جایگاه ممتازی در درمان فتودینامیکی ضایعات بدخیم و خوش خیم پوستی دست یافته است. در حال حاضر از این منابع نوری به همراه حساسگرهای نوری مناسب در درمان ضایعات سرطانی و پیش سرطانی پوستی از جمله سرطان پوست سلولهای پایه ای و آکتینیک کراتوزو ضایعات خوش خیم از جمله آکنه و جوانسازی پوستی استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد : فناوری ساخت LED های پزشکی کاملاً در کشور وجود دارد و می توان با تکیه بر شواهد موجود و توانمندی داخلی، منابع نوری مناسبی برای درمانهای بیماریهای پوست و مو در دسترس پزشکان و بیماران قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.35715s, 19q