چگونه یک ویروس در ۶ روز شما را می‌کشد؟

۱۳۹۳/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۳ - کد خبر: 136161
چگونه یک ویروس در ۶ روز شما را می‌کشد؟

سلامت نیوز: این روزها ویروس ابولا برای بسیاری از مردم نشانه بیماری خطرناک است درحالی که هنوز خیلی ها نمی دانند این ویروس چگونه عمل می کند و چگونه قادر به کشتن انسان ها است!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ویروس ابولا، قبل از اینکه از نابودی آبشاری سیستم ایمنی بدن، عروق خونی و اندام های حیاتی را آغاز کند، می تواند برای بیش از یک هفته در بدن پنهان بماند.

شروع

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

ذرات ویروس ابولا خون فرد آلوده و سایر مایعات بدن وی را اشغال می کند، این مایعات آلوده می توانند از طریق چشم ها، غشاهای مخاطی، خراشیدگی های روی پوست و یا از یک سوزن تزریق زیر جلدی وارد بدن شخص دیگری شود. اجساد افرادی که از این بیماری فوت کرده اند، بسیار خطرناک هستند. در روستاهای کوچک در غرب آفریقا، ارائه مراقبت شخصی نزدیک به بیمار یا اعضای خانواده فرد فوت شده به راحتی می تواند این بیماری را گسترش دهد.

دوره نهفتگی

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

دوره نهفتگی ۲ تا ۲۱ روز طول می کشد، اما اغلب بین ۴ تا ۱۰ روز، علائم به طور ناگهانی ظاهر می شوند.استراتژی تهاجم سلول

۱. ویروس به سطح سلول می چسبد، در آن وارد شده و توسط غشای سلولی احاطه می شود.

۲. پروتئین هایی که جهش سلول را پوشش می دهند غشا را باز کرده و اجازه می دهند RNA ویروس وارد سلول شود و شروع به همانندسازی کند.

۳. نحوه خروج از سلول به طور کامل درک و شناخته نشده است، اما به نظر می رسد که ذرات ویروس در سطح سلول جمع شده و بیرون می آیند و ممکن است با یک پاکت میزبان خارج شوند.


علائم اولیه
چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

معمولاً، کمی بیش از یک هفته پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ابولا، علائم در افراد مبتلا ظاهر می شوند: تب، لرز، درد عضلانی، گلودرد، ضعف و ناراحتی عمومی. در مراحل اولیه، ابولا می تواند شبیه به مالاریا، تب حصبه و یا عفونت های باکتریایی تنفسی باشد.مرحله حمله

ویروس به سلول های ایمنی در جریان خون حمله می کند، و عفونت را به کبد، طحال و گره های لنفاوی انتقال می دهد. ابولا از انتشار اینترفرون، یک پروتئین ساخته شده توسط سلول های ایمنی برای مبارزه با ویروس، جلوگیری می کند.

سلول های ایمنی آلوده از طریق جریان خون یا مجراهای لنفی به دیگر بافت ها و اندام ها، به خارج از طحال و گره های لنفاوی، انتقال می یابند.مشکل در جریان خون

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

پروتئین های منتشر شده توسط سلول های ایمنی، التهاب گسترده ای را ایجاد می کنند. این التهاب می تواند به پوشش بافت رگ های خونی آسیب رسانده و باعث نشت آنها شود.

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

هنگامی که سلول های ایمنی شناخته شده به عنوان ماکروفاژها توسط ابولا مورد حمله قرار می گیرند، پروتئین ها را آزاد می کنند که این موضوع باعث انعقاد در جریان خون و انسداد جریان خون در بافت هایی از جمله کبد، مغز و کلیه ها می شود. هنگامی که سلول های قرمز خون درون عروق کوچکی که از لخته پر شده اند حرکت می کنند، از هم گسسته شده و طحال از رگ های خونی شکسته شده، پوشیده می شود.

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

هنگامی که سلول ها در کبد از بین می روند، خون توانایی طبیعی خود را برای لخته شدن از دست می دهد و هر گونه خونریزی داخلی یا خارجی را تشدید می کند.علائم پیشرفته

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

پس از پنج روز یا بیشتر، بیماران اغلب علائم مشخصه یک عفونت ابولا را آشکار می کنند:

*بثورات برآمده قرمز رنگ روی صورت، گردن، تنه و بازوها. پوست احتمالاً پوسته پوسته می شود.

*تهوع، استفراغ و اسهال شدید

*درد قفسه سینه، تنگی نفس، سردرد، گیجی، چشمان خونی، سکسکه و یا تشنج

*کبودی خود به خود، خونریزی پوستی

*خونریزی از چشم ها، گوش ها، بینی، دهان، غشاء موکوس و رکتوم

*سقط جنیناختلالات چند سیستمی

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

• ابولا یا توسط سلول های آلوده به ویروس یا با پاسخ التهابی شدید بدن، به بسیاری از بافت ها آسیب می رساند.

• اختلال غدد آدرنال، منجر به فشار خون پایین خطرناک و کاهش توانایی تولید هورمون های استروئیدی می شود.

• به بافت های همبند بدن، که نقش سلول های پوشاننده برای حفره ها و سطوح بدن را دارند، حمله می شود.

• نارسایی کبد و کلیه رخ می دهد.

• پانکراس آلوده می تواند منجر به درد شدید شکم شود.

• آسیب روده باعث اسهال و کاهش آب بدن می شود.
چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

مایع در مغز تجمع می یابد. تشنج باعث گسترش خون عفونی و سایر مایعات بدن بیمار می شود.مرگ

چگونه یک ویروس شما را در 6 روز می کشد؟

افرادی که از این بیماری می میرند معمولاً علایم شدیدی را در اوایل بروز می دهند و با مبتلا شدن به کاهش شدید فشار خون، نارسایی چند ارگانی و شوک عفونت شدید، بین روز ششم و شانزدهم می میرند. میزان مرگ و میر می تواند تا ۹۰ درصد باشد. به نظر می رسد بسیاری از نجات یافتگان، سلول های قرمزی در خون خود دارند که قادر به انتشار پروتئین هایی جهت ترمیم رگ های خونی آسیب دیده هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.10592s, 19q