مامور قلابي در دام پليس گرفتار شد

كلاهبرداري ميليوني از پزشكان پايتخت

۱۳۹۳/۱۱/۰۴ - ۱۴:۴۶ - کد خبر: 136195

سلامت نیوز: مامور قلابي نيروي انتظامي كه پزشكان پايتخت را طعمه نقشه كلاهبرداري‌هاي ميليوني خود كرده بود در دام پليس گرفتار شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، دي ماه امسال پزشكي به دادسراي عمومي و انقلاب فرديس مراجعه و از كلاهبرداري ميليوني از خود پرده برداشت. با تشكيل پرونده‌اي با موضوع «كلاهبرداري» و ارسال آن به پليس آگاهي فرديس به سرعت رسيدگي به آن در دستور كار ماموران قرار گرفت.
بررسي اظهارات شاكي پرونده نشان مي‌داد كه متهم فراري با شگردي خاص موفق به دستيابي به اطلاعات حساب بانكي مالباخته شده و به اين ترتيب مبلغي ميليوني از او به سرقت برده است. همزمان شاكي با حضور در پليس آگاهي فرديس، جزييات بيشتري از شيوه سرقت متهم را فاش كرد. او به ماموران گفت: «چندي پيش فردي ناشناس با گوشي همراهم تماس گرفت و خود را مامور نيروي انتظامي معرفي كرد و مدعي شد كه قصد عقد قراردادي با من براي معاينه ٥٠٠ نفر از كاركنان وظيفه را دارد. بعد از اينكه با هم سر مبلغ به توافق رسيديم او پيشنهاد داد تا براي انتقال مبلغ پيش قرارداد عمليات بانكي خاصي را انجام دهم و من هم قبول كردم. اما بعد از مدتي متوجه شدم كه مبلغ شش ميليون تومان از حسابم كم شده است.»
مالباخته كه متوجه كلاهبرداري ميليوني از خود شده بود به سرعت براي طرح شكايت به پليس آگاهي مراجعه كرد. با ثبت اظهارات شاكي تيمي از كارآگاهان مسوول رسيدگي به آن شدند.
سرهنگ ايوب احمدي، فرمانده انتظامي شهرستان فرديس در تشريح جزييات رسيدگي به پرونده گفت: با توجه به حساسيت موضوع و احتمال سرقت‌هاي اينترنتي ديگر با اين شيوه بلافاصله پرينت حساب شاكي مورد بررسي قرار گرفت كه در جريان آن سرنخ مهمي به دست آمد و مشخص شد كه وجه برداشتي به حساب فردي ديگر انتقال يافته و از اين حساب مبالغي نيز به شكل اينترنتي به حساب فرد ديگري منتقل شده است.
همزمان با رجوع ماموران به بانك اطلاعاتي پليس، با اجراي دستور مسدود شدن هر دو حساب، مبلغ سه ميليون تومان از وجوه سرقتي به حساب مالباخته برگردانده شد. به گفته سرهنگ احمدي، ماموران در ادامه تحقيقات موفق شدند با انجام اقدامات اطلاعاتي و به كارگيري شيوه‌هاي كشف نوين جرم، هويت متهم را شناسايي و در ادامه مخفيگاه او را نيز در يكي از شهرستان‌هاي تهران شناسايي و دستگير كنند.
با آغاز روند بازجويي‌ها متهم كه خود را در دام پليس گرفتار مي‌ديد به كلاهبرداري ميليوني از مالباخته اعتراف كرد و گفت: «پس از چندين بار مراجعه به مطب پزشكان و آشنايي با مراحل كار آنها و اطمينان از تمايل آنها به عقد قرارداد با مراكز و ارگان‌هاي دولتي و خصوصي براي ويزيت كاركنان با مبالغي كمتر، در تماس تلفني با پزشك مورد نظر و معرفي خود به عنوان مامور نيروي انتظامي نسبت به عقد قرارداد با آنها براي ويزيت كاركنان وظيفه به توافق رسيده و از آنها مي‌خواستم تا براي واريز پيش‌پرداخت مبلغ ويزيت به پاي دستگاه عابر بانك بروند و با انجام يك عمليات بانكي اقدام به خالي كردن حساب بانكي آنها مي‌كردم.»
به گفته سرهنگ احمدي با ثبت اعترافات متهم، پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي تحويل داده شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7996s, 18q