مرگ روزانه ٤٩ نفر در تصادفات رانندگي جاده‌هاي كشور

۱۳۹۳/۱۱/۰۴ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 136201

سلامت نیوز: در هشت ماه نخست امسال بيش از ١٢ هزار نفر در سوانح رانندگي كشور جان خود را از دست داده‌اند كه اين تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش ١/٧ درصدي داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، آخرين گزارش سازمان پزشكي قانوني كشور نشان مي‌دهد كه در اين مدت ١٢١٩٨ نفر در جاده‌هاي كشور جان خود را از دست داده‌اند كه اين آمار از مرگ روزانه ٤٩ نفر براثر سوانح رانندگي در كشور خبر مي‌دهد. در اين مدت ٢١٧١٩٠ نفر نيز به دليل مصدوميت در سوانح رانندگي به پزشكي قانوني مراجعه كرده‌اند. اين تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش شش درصدي را نشان مي‌دهد.


سهم ايران از آمار تلفات جاده‌يي ٥/١ درصد آمار كل تصادفات در دنياست؛ آماري كه رتبه ايران را در بين ١٨٠ كشور تا رده صد و هفتاد و پنجم تنزل داده است. همچنين آخرين آمار منتشر شده از سوي سازمان پزشكي قانوني كشور نشان مي‌دهد كه در ١٠ سال گذشته، بيش از ٢٨٠ هزار نفر بر اثر تصادفات رانندگي در ايران جان خود را از دست داده‌اند. اين آمار همچنين ميزان مجروحان اين مدت را بيش از دو ميليون و ٢٢٢ هزار نفر عنوان كرده است؛ مجروحاني كه در ميان آنها افرادي ديده مي‌شوند كه پس از تصادف، شرايط جسماني مساعد خود را به دست نياورده‌اند و در روند درماني خود با مشكلات متعددي روبه‌رو‌ شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12209s, 18q