بیمارستان‌های خصوصی تهران، دفترچه بیمه سلامت ایرانیان را قبول ندارند

۱۳۹۳/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۱ - کد خبر: 136242

سلامت نیوز: مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان گفت: بیمارستان‌های خصوصی تهران، دفترچه بیمه سلامت ایرانیان را قبول ندارند اما روزانه در سامانه بیمه سلامت ایرانیان 100 نفر ثبت‌نام می‌کنند و حدود 8 میلیون و 60 هزار نفر دفترچه بیمه دریافت کرده‌اند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با فارس، گفت: در آخرین اقدام، 8 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار گرفتند این اقدام بزرگی بوده به طوری که مورد تشویق و تائید سازمان‌های بین‌المللی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بسته‌های خدمتی با همکاری وزارت بهداشت در حال تدوین است همچنین در رابطه با سازمان تامین اجتماعی و تکلیفی که مجلس برای ایجاد وحدت رویه در تعریف خدمات پایه سلامت، رسیدگی به اسناد یکسان پزشکی و قیمت خرید خدمات برعهده ما گذاشته ،کارگروه‌هایی شکل گرفته 3 تا 4 جلسه آن برگزار شده و تا پایان امسال امیدواریم آنچه مجلس تکلیف کرده را اجرایی کنیم.

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان در پاسخ به اینکه آیا تمام مردم مناطق حاشیه‌نشین شناسایی و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند گفت: همه افراد شناسایی شده‌اند و هر کس که به دلایلی نتوانسته محدودیتی برایش وجود ندارد.با این حال برآورد ما برای مردم مناطق محروم و حاشیه‌نشین شهرها بین 7 تا 10 میلیون نفر است.

محسنی بندپی افزود: روزانه در سامانه بیمه سلامت ایرانیان 100نفر ثبت‌نام می‌کنند البته برخی از روزها ثبت‌نامی وجود ندارد اما به طور کلی بیش از 9 میلیون نفر تا کنون ثبت‌نام کردند و حدود 8 میلیون و 60 هزار نفر دفترچه بیمه دریافت کردند.

وی گفت: ما اعلام کرده‌ایم که دفترچه‌های بیمه چاپ شده و در دفاتر پیشخوان وجود دارد و بیمه‌شدگان برای دریافت آن می توانند مراجعه کنند.
مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان تصریح کرد: به نظر می‌رسد زیر یک درصد افرادی باشند که هنوز خود را متقاعد نکردند که بیایند و از دفترچه بیمه سلامت برخوردار شوند.

محسنی بندپی در پاسخ به اینکه آیا بیمارستان‌های خصوصی نیز دفترچه بیمه سلامت را می‌پذیرند، گفت: این دفترچه با دفترچه بیمه کارکنان دولت و صندوق بیمه روستایی و عشایر فرقی ندارد ما در بخش خصوصی تعرفه‌ای که در بخش دولتی پرداخت می‌کنیم را می‌دهیم.

وی افزود: بیمارستان‌های خصوصی با توجه به افزایش تعرفه و اجرای کتاب ارزشگذاری نسبی در شهرستان‌ها اعلام آمادگی کردند که با همان تعرفه دولتی با ما عقد قرارداد کنند.

وی افزود: در تهران یک میلیون و 200 هزار نفر دفترچه بیمه سلامت را دریافت کردند اما هنوز مشکل عقد قرارداد بخش خصوصی با بیمه در تهران وجود دارد البته ما هزینه‌ای را که بابت تعرفه‌ها به بخش دولتی می‌دهیم را به بخش خصوصی هم پرداخت می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67617s, 19q