مدیرعامل تامین اجتماعی پاسخ داد:

عید مستمری بگیران چه زمانی پرداخت می شود؟

۱۳۹۳/۱۱/۰۶ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 136381

سلامت نیوز:مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت عیدی مستمری بگیران این سازمان پس از اعلام میزان آن از سوی دولت تا پایان بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، «سیدتقی نوربخش» گفت: به همین منظور رقم یک هزار و 300 میلیارد تومان برای پرداخت عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی در نظر گرفته شده و در صورتی که دولت رقم آن را همین امروز هم مشخص کند، ما مشکلی برای پرداخت آن نداریم.

او گفت: هنوز رقم عیدی مستمری بگیران از سوی دولت تعیین نشده است و به محض اطلاع از این موضوع ما نسبت به پرداخت آن اقدام می کنیم.


نوربخش با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات و معیشت بازنشستگان جزو وظایف اصلی ماست، گفت: در حال حاضر دو میلیون و 300 هزار مستمری بگیر اصلی و چهار میلیون و 800 هزار با افراد تبعی آن تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند.

او گفت: ما برای رفاه حال مستمری بگیران از جمله بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم به طوری که در سال 93 و در حد مقدورات میزان مستمری ااین افراد 25 درصد افزایش یافت.

او ادامه داد: همچنین موضوع بیمه تکمیلی آنها نیز کمک هایی شد و حق خواروبار و مسکن این افراد را نیز به دو برابر افزایش دادیم.

نوربخش بودجه سال 94 سازمان تامین اجتماعی را 57 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در این بودجه نیز توجه ویژه ای به بحث مستمری بگیران به ویژه در حوزه درمان این افراد در سازمان شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سعی خواهیم کرد با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 100 درصد خدمات درمانی به مستمری بگیران در مراکز تحت قراردادمان رایگان شود.

نوربخش ادامه داد: این خدمات در بخش بستری بدون پرداخت وجه از سوی مستمری بگیران رایگان خواهد شد که به همین منظور منابع مورد نیاز آن نیز در بودجه سازمان تامین اجتماعی دیده شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33613s, 19q