سیاست های وزارت بهداشت برای ذائقه سازی سالم کودکان اعلام شد

۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 136394

سلامت نیوز: مدیر کل فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ، سیاست های وزارت بهداش برای ذائقه سازی سالم کودکان را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان غذا و دارو ، «هدایت حسینی » با تاکید براینکه باید ذائقه کودکان را به سمت منطق صحیح مصرف مواد غذایی هدایت کرد، افزود: سیاست ما براین است که با اعطای نشان ایمنی و سلامت به محصولات باکیفیت، تولیدکنندگان آنها را به سمت ارائه محصولات ممتاز هدایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین چراغ راهنمای تغذیه ای در آینده نزدیک روی بسته بندی محصولات درج خواهد شد تا به سمت توسعه مصرف غذا های مفید و نهی عملیاتی عادات غذایی مضر حرکت کنیم.

وی گفت: به دلیل مهم و موثر بودن ذائقه سازی در فرهنگ سلامت ، باید از کودکی آموزش هایی به کودکان داد تا با منطق صحیح به سمت مصرف مواد غذایی سالم پیش روند.

مدیر کل فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو یادآور شد: اگر از روز های نخستین به کودکان غذای شور بدهیم تمایل کودک به سمت غذا های شور گرایش می یابد و چون این عادت در او نهادینه می شود و در بزرگسالی ممکن است دچار پرفشاری خون و بسیاری مشکلات دیگر شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.01555s, 18q