تابش:

جاده‌ای در جنگل ابر احداث نمی‌شود

۱۳۹۳/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 136465

سلامت نیوز: رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با یادآوری لحاظ شدن جنگل ابر جزو مناطق حفاظت شده در جلسه شورای عالی محیط زیست٬ گفت: از این پس یکسری الزامات حقوقی و قانونی در منطقه اعمال شده و اجازه تخریب جنگل داده نخواهد شد.

محمدرضا تابش در گفت وگو با خانه ملت٬ با یادآوری مخالفت فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با ایجاد جاده در مسیر جنگل ابر٬ گفت: در سفری که به استان گلستان برای بازدید میدانی این مسیر جنگلی صورت گرفت٬ مقامات استان٬ از جمله استاندار٬ نماینده ولی فقیه در استان٬ دیوان محاسبات٬ سازمان جنگل‌ها و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست نیز با این اقدام یا صد در صد مخالف بودند یا اینکه مشروط به ممانعت از آسیب به منابع طبیعی موافق این امر بودند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری جلسه شورای عالی محیط زیست که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد٬ افزود: در این جلسه جنگل ابر جزو مناطق حفاظت شده لحاظ شد که در پی آن یکسری الزامات حقوقی و قانونی در منطقه از این پس اعمال خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه با قرار گرفتن جنگلی ابر در زمره مناطق حفاظت شده دیگر امکان احداث جاده در این جنگل وجود ندارد٬ تصریح کرد: از این پس ایجاد جاده در این جنگل تنها با دور زدن قانون ممکن است.

وی افزود:‌ کمیسیون کشاورزی مجلس جلسه‌ای برای تعیین تکلیف جاده جنگلی ابر برگزار خواهد کرد اما ما به عنوان فراکسیون که حکم بودیم نظر خود را اعلام کرده ایم.

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: امید است با حضور نماینده منطقه در کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص ایجاد جاده در مسیر جنگلی ابر احساسی تصمیم‌گیری نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78358s, 19q