۳ کوهنورد مفقود در ارتفاعات تهران هنوز پیدا نشده‌اند

۱۳۹۳/۱۱/۰۶ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 136466

سلامت نیوز: هنوز سه نفر از کوهنوردانی که در طول ۱۰ ماه گذشته در ارتفاعات تهران مفقود شده‌اند پیدا نشده و ما همچنان به دنبال آن‌ها هستیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، شاهین فتحی در حاشیه نشست خبری ستاد بزرگداشت ایام ا… دهه فجر هلال احمر با ارائه آمار امدادرسانی‌ها از ابتدای سال گفت: کوهستان‌های تهران پرحادثه‌ترین ارتفاعات کشور محسوب می‌شوند. تلفات جانی و تعداد مصدومان در این ارتفاعات زیاد است به طوری که هنوز سه نفر از کوهنوردانی که در طول ۱۰ ماه گذشته در ارتفاعات تهران مفقود شده‌اند پیدا نشده و ما همچنان به دنبال آن‌ها هستیم.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از انجام ۲۰۰ عملیات کوهستان و امدادرسانی در ۱۴۸ حادثه کوهستانی از ابتدای امسال خبر تا امروز خبر داد و گفت: تا امروز ۱۵۳۹ حادثه در تهران رخ داده که امداد و نجات در آن‌ها امدادرسانی کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۹۴۲ مورد از این حوادث مربوط به جاده‌ها و ۱۴۸ مورد نیز مربوط به امدادرسانی در ارتفاعات تهران می‌شود، افزود: در شش ماه نخست امسال بیش از شش میلیون تماس با شماره ۱۱۲ استان تهران گرفته شده است. البته روزانه چندین هزار تماس با ۱۱۲ گرفته می‌شود که تنها دو درصد آن‌ها به عملیات منجر می‌شود.

به گفته وی، حوادث جاده‌ای تهران رو به کاهش است و سال گذشته بیشترین درصد کاهش را نسبت به سایر جاده‌های کشور داشته است.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران با اشاره به مصدومیت سه نفر از امدادگران از ابتدای سال تاکنون در جریان امدادرسانی به حادثه‌دیدگان گفت: این افراد تحت پوشش بیمه هستند و حمایت‌های جمعیت هلال احمر نیز از آن‌ها انجام می‌شود و خوشبختانه مصدومیت آن‌ها جزئی بوده که در آخرین مورد نیز همین روز گذشته و در جریان جست‌وجو برای یافتن کوهنورد ۲۷ ساله در ارتفاعات تهران، یکی از امدادگران ما دچار حادثه شد.

وی محدوده عملیات کوهستانی سازمان امداد و نجات را در تهران از دربند تا گردنه قوچک عنوان کرد و گفت: دره توچال و پیازچال از جمله خطرناک‌ترین و پرحادثه‌ترین ارتفاعات تهران محسوب می‌شوند که موجب شده ۳۷ مورد پرواز بالگرد برای امدادرسانی در ارتفاع تهران انجام و ۴۱ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78917s, 18q