«توريسم درماني» در سواحل جنوب شرق ايران

۱۳۸۷/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۶ - کد خبر: 13647
«توريسم درماني» در سواحل جنوب شرق ايران
دكتر وحيد قاسمي، مدير پروژه ساخت بيمارستان بين‌المللي تخصصي چابهار در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: مشكلات و كمبود مراكز درماني در حاشيه جنوب شرقي كشور و همچنين نزديكي چابهار به پاكستان، عمان و امارات موجب شد كه طراحي مجتمع درماني بين‌المللي چابهار انجام گيرد.

وي گفت: بيمارستان تخصصي چابهار به منظور ارتقاي كيفي مقوله درمان در منطقه و همچنين ارائه خدمات پزشكي به كشورهاي همسايه راه اندازي مي‌شود. در طراحي اين مجتمع بيمارستاني، رشته‌هاي جراحي عمومي،‌ ارتوپدي، مغز و اعصاب، زنان و زايمان، چشم پزشكي، ENT (گوش و حلق و بيني)، اورولوژي، پوست، اطفال، عفوني، داخلي، قلب و بخش‌هاي ويژه CCU،ICU وNICU، تجهيزات MRI، سيتوآنژيو و كلينيك‌هاي تخصصي و فوق تخصصي در نظر گرفته شده است.

دكتر قاسمي با اشاره به مراحل ساخت بيمارستان تخصصي چابهار گفت: اين مجتمع بيمارستاني در سه فاز اصلي و 9 فاز فرعي به بهره‌برداري مي‌رسد كه هر فاز اصلي 96 تخت و هر فاز فرعي 32 تخت را شامل مي‌شود. در مجموع اين بيمارستان در فاز نهايي با 288 تخت به ارائه خدمات خواهد پرداخت.

مدير پروژه ساخت بيمارستان بين‌المللي تخصصي چابهار ادامه داد: با توجه به مشكلات درماني متعدد منطقه، اين بيمارستان ابتدا با 32 تخت افتتاح شده و سپس فاز به فاز به بهره برداري مي‌رسد. فاز اول بيمارستان يك و نيم تا دو سال آينده و كل مجموعه آن تا پنج سال آينده با 288 تخت قابل بهره برداري است.

وي، اعتبار مورد نياز براي ساخت اين بيمارستان تخصصي را 250 ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: در كنار بيمارستان تخصصي چابهار، براي نخستين بار در كشور اقدام به ساخت مجموعه توريستي درماني با عنوان Health city (شهر سلامت) شده است، به اين صورت كه مهمانان در كنار استفاده از چشم انداز خليج چابهار، در صورت نياز تحت معاينات پزشكي قرار گرفته و از خدمات كلينيك شهر سلامت (هيدروتراپي، هميوپاتي، متوتاي نانومديكال، ريلكسيشن، ماساژ و غيره) بهره‌مند مي‌شوند.

دكتر قاسمي با بيان اينكه هدف از ساخت بيمارستان تخصصي چابهار در درجه اول ارائه خدمات به بوميان منطقه است، گفت: با توجه به سطح درآمد پايين ساكنان منطقه چابهار و همچنين ارائه خدمات با كيفيت بالا در اين مجتمع بيمارستاني به منظور امكان ارائه خدمات ارزان قيمت و رايگان به بوميان، رايزني‌هايي با منطقه آزاد چابهار در حال انجام است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.1373s, 18q