ارتباط بی خوابی با فشار خون بالا

۱۳۹۳/۱۱/۰۷ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 136550

سلامت نیوز: افرادی که دچار بی خوابی مزمن هستند در مقایسه با سایر افراد بیشتر در معرض فشار خون بالا قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان دریافتند افرادی که دچار بی خوابی مزمن هستند، یعنی کسانی که بیش از ۱۴ دقیقه طول می کشد تا به خواب روند به میزان ۳۰۰ درصد بیشتر از سایرین در معرض فشار خون بالا قرار دارندو هر چه قدر زمان به خواب رفتن افراد بیشتر به طول انجامد خطر ابتلا به فشار خون بالا در آنان نیز رو به افزایش می گذارد.

بی خوابی مزمن به اختلالی اطلاق می شود که در آن مشکلات بی خوابی به مدت بیش از شش ماه ادامه یابد.

درحالی که مدت هاست از بی خوابی مزمن به عنوان یک اختلال در خواب شبانه یاد می شود اما در برخی از مطالعات از آن به عنوان یک شرایط ۲۴ ساعته از انگیختگی بالا یاد می شود.

دکتر الکساندرس گونتزاس از محققان مطالعات بی خوابی می گوید: علی رغم اینکه مبتلایان به بی خوابی مزمن از خستگی در طول روز شکایت دارند اما با این وجود آنها نمی توانند استراحت کنند.

وی می افزاید:استفاده از نوشیدنی های کافئین دار، چرت زدن و سایر اقداماتی که افراد دارای خواب نرمال انجام می دهند تا از خستگی خود بکاهند در افراد دارای بی خوابی مزمن ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت شود.

شایان ذکر است، تحقیقات صورت گرفته در زمینه ارتباط بی خوابی با فشار خون بالا در زمره اولین تحقیقاتی قرار دارد که در آن بی خوابی که یک انگیختگی فیزیولوژیکی بالاست بررسی می شود .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68348s, 19q