اختلالات تیروئیدی به قدرت باروری زنان آسیب می‌زنند

۱۳۹۳/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۴ - کد خبر: 136554

سلامت نیوز: در یک مطالعه جدید آشکار شد که اختلالات تیروئیدی موجب بروز مشکلات عمده‌ در قدرت باروری زنان می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، متخصصان بر‌این‌باورند که آزمایش‌های مربوط به اختلالات غده تیروئید در زنانی که مشکلات باروری دارند و بارداری ناموفق دارند باید انجام شود. در این بررسی آمده است 2.3 درصد از زنانی که به مشکلات باروری مبتلا هستند پرکاری تیروئید دارند.

«آماندا جفریس»، یکی از محققان این مطالعه از مرکز علوم باروری بریستول در انگلیس گفت: ناهنجاری در عملکرد غده تیروئید می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت باروری داشته و در نتیجه موجب می‌شود نرخ بارداری کاهش یابد.

دکتر «تومر سینگر» از بیمارستان «لنوکس هیل» نیویورک گفت: اگرچه پیش‌تر نیز ارتباط قوی بین کم کاری و پرکاری غده تیروئید با ناباروری کشف شده بود اما نکته مهم در این زمین اطلاع‌رسانی مناسب به بیماران است و ما معتقدیم که معاینه و بررسی مرتب عموم زنان به لحاظ نارسایی‌های تیروئیدی در شروع دوره بارداری و به خصوص زمانی که درمان‌های مربوط به ناباروری در حال انجام است ضرورت دارد.

غده تیروئید هورمون‌هایی ترشح می‌کند که نقش کلیدی در رشد دارند. طبق بررسی متخصصان انگلیسی تغییرات در عملکرد غده تیروئید می‌تواند تاثیر زیادی بر قدرت باروری و بارداری داشته باشد.

به گزارش هلث دی‌نیوز، متخصصان همچنین بر این نکته تاکید کردند که بیماری‌های مربوط به غده تیروئید با افزایش خطر ابتلا به اختلال‌های مربوط به بارداری همچون سقط جنین، رشد ناقص جنین و زایمان پیش از موعد مرتبط هستند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65703s, 19q