يك متخصص بيماري‌هاي گوش، گلو و بيني:

سينوزيت باعث ايجاد عفونت‌هاي مکرر گوش مياني دركودكان مي‌شود

۱۳۸۷/۰۹/۰۵ - ۰۷:۵۲ - کد خبر: 13668
سينوزيت باعث ايجاد عفونت‌هاي مکرر گوش مياني دركودكان مي‌شود
دکتر امير آروين سازگار دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ایسنا با بيان اين مطلب افزود: اين در حالي است که شاهد مراجعه افراد بسياري هستيم که عنوان مي کنند علي رغم اينکه سالها دچار گرفتگي يا ترشح بيني بودند، به دليل نداشتن سردرد، هرگز به امكان ابتلاي خود به بيماري سينوزيت فکر نکرده‌اند.

وي با بيان اينکه بسياري از بيماران با علايم مشابه سينوزيت سالها تحت درمان سينوزيت قرار مي‌گيرند درحالي که مبتلا به اين بيماري نيستند، گفت: از آن جايي كه تشخيص و عدم وجود اين بيماري مشکل است، بايد به آن توجه شود.

اين جراح و متخصص بيماري‌هاي گوش، گلو و بيني، تشخيص به موقع بيماري سينوس‌ها يا عفونت‌هاي سينوس را بسيار مهم دانست و گفت: تشخيص اين بيماري بايد به وسيله متخصصان اين رشته صورت گيرد.

دکتر سازگار گفت: اگر بيمار به طبيب عمومي مراجعه کرد و شک به سينوزيت داده شد بايد براي اثبات و حتي رد آن نزد متخصص برود.

وي با تأکيد بر خطرناک بودن بيماري سينوزيت و اينکه ممکن است عوارض مهلک و کشنده‌اي را موجب شود، گفت: بايد با تشخيص به موقع و درمان پيشرفته و سريع از اين عوارض جلوگيري کرد.

اين دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه که سينوس‌هاي هر فرد در اطراف چشم و مغز وي قرار دارند، گفت: بنابراين گسترش عفونت داخل چشم و مغز مي‌تواند باعث عوارض بسيار خطرناکي شود که در صورت درمان مناسب و سريع مي توان از آنها جلوگيري کرد.

دکتر سازگار همچنين گفت: سينوزيت ممکن است باعث عفونت‌هاي مکرر گوش مياني به خصوص در اطفال شود و اختلالاتي را به وجود آورد که درمان آن معطوف به درمان سينوزيت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.51922s, 18q