آیا تولید پلاستیک‌ از ضایعات بیمارستانی واقعیت دارد؟

۱۳۹۳/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 136702
آیا تولید پلاستیک‌ از ضایعات بیمارستانی واقعیت دارد؟

سلامت نیوز: رئیس سازمان غذا و دارو درباره تولید پلاستیک‌های دوهزار تومانی که در فضاهای مجازی عنوان شده است که از ضایعات بیمارستانی تولید می‌شود، توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، چندی قبل پیامی در گروه‌های اجتماعی و فضای مجازی از جمله تلگرام و وایبر منتشر شد مبنی بر اینکه «فروشگاه‌های ظروف پلاستیکی به‌قیمت 2 هزار تومان پلاستیک‌هایی می‌فروشند که ماده اولیه آن از ضایعات بیمارستانی است که به‌شدت نیز سرطان‌زا هستند» که در این زمینه رسول دیناروند به تسنیم عنوان کرد: بنده نخستین بار است که این مسئله را می‌شنوم که ضایعات بیمارستانی پیدا می‌کنند و برای تولید پلاستیک به کار گرفته می‌شود، چنین چیزی را بعید می‌دانم.

وی در توضیح بیشتر در این مورد بیان داشت: بر این اساس اولاً ضایعات بیمارستانی جداگانه به آن رسیدگی می‌شود، یعنی شهرداری ضایعات بیمارستانی را با ضایعات دیگر مخلوط نمی‌کند، ضایعات عفونی هم که اصلاً وارد جمع‌آوری زباله نمی‌شود، بلکه جداگانه از طریق زباله‌سوز اقدام می‌شود، بنابراین احتمال این مسئله بسیار ضعیف است.

دیناروند ادامه داد: در مورد پلاستیک سازها هم که وسایلی برای بسته بندی دارو، غذا، آرایشی و بهداشتی و بسته‌های تغذیه و خوراک استفاده می‌کنند تحت نظارت سازمان غذا و دارو هستند و امکان استفاده از ضایعات را به هیچ عنوان ندارند.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در مورد ملزوماتی نظیر دمپایی که امکان دارد از ضایعات تولید شود آنها نیز ضایعات بیمارستانی نیست بلکه ضایعاتی دیگری هستند که جمع‌آوری می‌شوند و پس از ذوب کردن و فرآیند مشخصی که دارد وارد تولید می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73667s, 18q