درمان بيماري‌هاي کليوي با عسل

۱۳۸۷/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۲ - کد خبر: 13679
درمان بيماري‌هاي کليوي با عسل
به گزارش سلامت نیوز، عسل، ماده غذايي بسيار غني و انرژي بخشي است که حدود80 درصد از قندهاي ساده يا مونوساکاريدها ساخته شده و هر10 گرم آن 320 کالري ايجاد مي کند اين مونو ساکاريدها بسرعت جذب مي شوند و اثر انرژي بخشي خود را آشکار مي کنند.

گفتني است، علاوه بر اثر کالري زايي، عسل داراي ويتامين‌هاي متعددي از قبيل تيامين، ريبوفلاوين، اسيدنيکوتينک ، اسيد اسکوربيک ، پيريدوکسين و ويتامين «کا» است.

خواص فيزيکي عسل، اثر ضد باکتريايي دارد و از زمانهاي قديم انسانها از خاصيت ضد ميکروبي عسل سود جسته و آن را در درمان ناراحتي هاي پوستي از قبيل زخمها و سوختگي ها به کار برده اند و يکي از بهترين پانسمانها محسوب مي شود.

همچنين، عسل را در درمان بيماري‌هاي دستگاه تنفسي و عفونت‌هاي ناحيه حلق به کار مي برند و خاصيت ضدباکتريايي آن موجب اثربخشي عسل مي‌شود.

محصول ديگر زنبور عسل، ژله رويال است که حاوي مواد مغذي در حالت تغليظ يافته اي است که زنبور براي نوزادان خود مي سازد، به اين ماده اکسير جواني لقب داده‌اند و شکي نيست که با محتويات انرژي زا و پرپروتئين ، ماده بسيار مقوي است.

تحقيقات نشان داده است، ژله رويال نيز داراي پروتئين ضد ميکروبي است و نظر بيشتر محققان بر اين است که اين ماده ، سيستم ايمني بدن را تحريک مي کند. ژله رويال در درمان عفونت‌هاي ويروسي و سرطان موثر است.

شايان ذکر است، موم زنبور عسل نيز در پزشکي و داروسازي مصرف زيادي دارد؛ در اکثر فرمولاسيون هاي کرمها، پمادها و لوسيون ، به عنوان جزء با ارزش از پايه استفاده مي شود.

به دليل بي اثر و غير فعال بودن موم زنبور عسل، به راحتي با داروها مخلوط مي شود، بدون اين که هيچ واکنش ناخواسته اي بين مواد موثره و موم زنبور عسل رخ دهد.

گفتني است ، عسل به عنوان دارو هيچ اثر سوء، عارضه يا بيماري را به دنبال ندارد ؛ مگر آن که فقط حساسيت‌هاي محدودي را به وجود بياورد، بنا بر اين در حالت آلرژي، امراض عفوني، سل، امراض رواني ، بيماري‌هاي کبد و معده، امراض غدد فوق کليه، نارسايي قلب و عروق، ناراحتي‌هاي عصبي، امراض خوني و ضعف شديد، بايد از تجويز زهر زنبور عسل خودداري کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.10281s, 18q