قاچاق سالانه ۲ تا ۴ ميليارد دلار پوشاک بي‌کيفيت چيني به کشور

۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۱۱:۲۸ - کد خبر: 136984

سلامت نیوز:معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ورود سالانه 2.3 تا ۴ ميليارد دلار پوشاک قاچاق به کشور خبر داد و با اشاره به اينکه عمده اين قاچاق، پوشاک بنجل چيني است، گفت: بيش از ۸۵ درصد پوشاک خارجي موجود در بازار، تقلبي و فاقد استاندارد است.

عليرضا بيات در گفت وگو با تسنيم، با اشاره به موضوع قاچاق پوشاک و وضعيت نگران کننده قاچاق اين کالا به کشور اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر وضعيت عرضه پوشاک در کشورمان، لجام گسيخته است و مسئله نگران کننده آنجاست که بيش از 90 درصد لباس‌هاي خارجي داخل کشور، از مجاري غيرقانوني و به صورت قاچاق به کشور وارد مي‌شود.

معاون پيشگيري و هماهنگي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: اين حجم از پوشاک قاچاق به‌اندازه‌اي بزرگ است که طبق برآوردهاي انجام شده توسط کارشناسان گمرک، وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با بهره گيري از فرمول هايي خاص انجام شده، حداقل سالانه 2.3 تا 4 ميليارد دلار پوشاک و منسوجات قاچاق به کشور وارد مي‌شود.

وي گفت: ما تصور مي‌کنيم که به صورت قطعي، سالانه 2.5 ميليارد دلار پوشاک و منسوجات قاچاق وارد کشور مي‌شود و اين بدان معناست که اگر تعرفه فعلي واردات اين اقلام را در نظر بگيريم، سالانه معادل 2.5 ميليارد دلار از درآمدهاي دولت، حقوق مردم و بيت المال از بين مي‌رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17383s, 18q