بحران ریزگردها در جنوب کشور/ مسئولان به داد اهوازی ها برسند

۱۳۹۳/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۷ - کد خبر: 137084
بحران ریزگردها در جنوب کشور/ مسئولان به داد اهوازی ها برسند

سلامت نیوز: عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با ابراز نگرانی نسبت به سلامت مردم اهواز به دلیل افزایش بی سابقه ریزگردها در این شهر گفت: مسئولان ستاد بحران و هلال احمر باید هرچه سریعتر به داد اهوازی ها برسند.

کمال الدین پیرموذن در گفتگو با مهر افزود: با توجه به خشکسالی و کمبود بارندگی در خوزستان مردم این شهر بار دیگر بمباران می شوند اما این بار معضلات زیست محیطی بر سر آنها فرود می آید.

به گفته وی، افزایش بی سابقه ریزگردها در اهواز به شدت سلامت مردم این منطقه را که همه وامدار آنها هستیم، به خطر انداخته است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: بنابراین وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران از یک سو و هلال احمر و سازمان محیط زیست از سوی دیگر باید هر چه سریع تر اقدامات فوری برای کاهش میزان ریزگردها را در این شهر انجام دهند.

پیر موذن با بیان اینکه حل این معضل نیازی به اعتبارات هنگفت ندارد، تصریح کرد: دستگاه های مالچ پاشی که قیمت چندانی ندارد باید به این شهر ارسال و با مدیریت مناسب دست کم کانون های اصلی ریزگردهای داخلی تثبیت شود.

وی در پاسخ به اینکه از سال ۸۸ هنوز اعتبار پیش بینی شده برای مهار کانون های ریزگرد در این استان تأمین نشده است، تأکید کرد: در حال حاضر با توجه کاهش شدید قیمت نفت نمی توانیم در زمینه تخصیص اعتبارات جدید کار چندانی انجام دهیم اما دولت می تواند با هزینه کمی چنین معضلاتی را مدیریت کند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست، تعلل در خرید مالچ پاش برای مهار ریزگردها در اهواز را اشتباه مسئولان خواند و اظهار داشت: مجلس با مسئولاتی که در برابر سلامت مردم کوتاهی کنند، برخورد می کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56679s, 19q