درحوزه مقالات پژوهشي حوزه بهداشت؛

ايران صاحب مقام اول منطقه مديترانه شرقي شد

۱۳۸۷/۰۹/۰۷ - ۱۴:۲۷ - کد خبر: 13709
ايران صاحب مقام اول منطقه مديترانه شرقي شد
به گزارش سلامت نیوز،دكتر باقر لنكراني درهشتمين كنگره كبد و گوارش ايران در اصفهان افزود: درحال حاضر تعداد طرح هاي پژوهشي ارائه شده در زمينه بهداشت و درمان، بيست و چهار طرح است كه درمقايسه با كشورهاي ديگر فاصله زيادي داريم.
وي بيان داشت: در حوزه مقالات پژوهشي درزمينه بهداشتي درسطح بين المللي رشد خوبي كرده ايم به گونه اي كه جزء پنجاه كشور برتردنيا قرار گرفته ايم .
وزيربهداشت،‌درمان و آموزش پزشكي خاطرنشان كرد: درسال 1996، سهم مقالات پژوهشي ايران در زمينه بهداشت،‌ چهار صدم درصد بود كه در پايان سال 2007،به پنجاه وپنج صدم درصد رسيده كه بيش از دوازده تا سيزده برابر رشد داشته ايم.
وي با اشاره به اينكه درسال 1996،‌رتبه ايران در ارائه مقالات پژوهشي در زمينه بهداشت ، پنجاه و هفت بود كه در سال 2007 به رتبه بيست و هفت رسيد، اظهارداشت: براساس چشم انداز بيست ساله كشوربايد رتبه اول بهداشتي را درسطح خاورميانه از آن خود كنيم كه با پيشرفت هاي حاصل شده درزمينه مقالات اميد رسيدن به اين سكوي دربين مسئولين قوي تر شده است.
لنكراني با اعلام اينكه در وزارت بهداشت نقشه جامع علمي كشوردرحوزه پزشكي مطرح و تنظيم شده است تصريح كرد: براساس اين نقشه هم اكنون به دنبال تحليل واقع بهداشتي كشور و پيدا كردن نقاط ضعف و قوت آن هستيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.9354s, 18q