هشتادمین سالگرد پیوند قرنیه، برگزار می شود

۱۳۹۳/۱۱/۱۳ - ۱۲:۴۵ - کد خبر: 137217

سلامت نیوز:همزمان با یک صد و دهمین سالگرد تولد پروفسور فقید محمدقلی شمس، پدر چشم پزشکی نوین ایران و مراسم هشتادمین سال تاسیس بیمارستان فارابی ( نخستین مرکز تخصصی چشم پزشکی کشور )، هشتادمین سالگرد پیوند قرنیه چشم، هفتم اسفند ماه امسال در بیمارستان فارابی تهران برگزار می شود.

دکتر هرمز شمس، نایب رییس جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی با اعلام این خبر افزود: بیمارستان فارابی در نظر دارد، یادواره پروفسور محمد قلی شمس ،پدر چشم پزشکی نوین ایران و موسس بیمارستان فارابی و انجمن چشم پزشکی را امسال به مناسبت یک صد و دهمین سالگرد تولد این پروفسور فقید برگزار کند.

وی ادامه داد: در روز هفتم اسفند همچنین برترین های این جشنواره با هدف تجلیل و تشویق دانشمندان و محققان، معرفی پروژه های برتر علمی و پژوهشی، انگیزش آفرینی برای شکل گیری و هدایت پژوهش های جدید و هدایت آن ها به سوی اولویت های ملی و مرزهای دانش و نیز تشویق پژوهش های دانشجویی و تالیف های انجام شده در عرصه چشم پزشکی و علوم بینایی برگزار می شود.

دکتر شمس تصریح کرد: هفتمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس در دو دسته رقابتی و غیر رقابتی برگزار می شود که در بخش رقابتی، بخش های ابداع یا اختراع برتر، کتاب و پایان نامه برتر، نوآوری برتر در روش جراحی، مقاله برتر فارسی و انگلیسی، طرح پژوهش برتر و بخش دانشور جوان برگزار می شود.

وی افزود: در دسته غیر رقابتی بخش هایی همچون معرفی بانوی چشم پزشکی کشور، چشم پزشک پارسی، ادیب چشم پزشکان، نشان خدمت و مسئولیت پذیری حرفه ای و اجتماعی، نوعدوستی و پیشگیری از نابینایی، آموزگار برتر و دانشمند برتر معرفی خواهند شد.

نایب رییس جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی گفت: در این مراسم همچنین از تمبر " طبیب دیدگان " به مناسبت ریشه کنی تراخم و خدمات پروفسور محمد قلی شمس رونمایی می شود. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هفتمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس می توانند به نشانی اینترنتی www.shamsfestival.ir مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.58745s, 18q