خبری خوش برای بیماران درباره حذف تاییدیه دارو

۱۳۹۳/۱۱/۱۳ - ۱۴:۴۴ - کد خبر: 137242

سلامت نیوز: مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران از حذف دریافت تاییدیه دارو بیماران در شعب تامین اجتماعی خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، محمد تقی خسروانی‌مقدم در مراسم افتتاح طرح توسعه بیمارستان آیت‌الله کاشانی اظهار داشت: اداره کل درمان تامین اجتماعی استان تهران ویترین درمان سازمان تامین اجتماعی است و بیش از یک سوم پرسنل، یک سوم هزینه درمان و یک سوم عملکرد درمان کشور به این اداره کل مربوط است.

خسروانی‌مقدم با بیان اینکه 8 میلیون بیمه شده تحت پوشش این اداره کل هستند، ادامه داد: اکنون سازمان تامین اجتماعی همسو با طرح تحول نظام سلامت شاهد تحولات چشمگیر در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خود است و طرح‌های موفقش در حوزه درمان باعث افزایش رضایت‌مندی بیمه‌شدگان شده است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران با بیان اینکه هزینه‌کرد سازمان تامین اجتماعی در تهران برای امر درمان بیمه شدگان به دو هزار میلیارد تومان می‌رسد، اظهار کرد: برای نخستین بار بحث پرداخت خسارات درمان به 23 کارگزاری تفویض شد و دیگر شاهد صف‌های طویل در شعب نیستیم. مدت زمان رسیدگی به این پرونده‌ها به کمتر از 15 دقیقه رسیده است.

خسروانی‌مقدم ضمن با بیان اینکه مراجعه مردم به شعب تامین اجتماعی برای تایید دارو طی دو تا سه هفته آینده به صفر می‌رسد، عنوان کرد: فقط سه مرکز اسلامشهر، شهریار و ورامین باقی مانده‌اند که به زودی این طرح در این مناطق نیز اجرا می‌شود و دیگر مردم برای تهیه نسخ دارویی گرانقیمت و خاص خود به شعب مراجعه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: پرداخت بدهی‌های مراکز طرف قرارداد نیز به روز شده است، اکنون براساس آخرین آمارها تعداد بستری شدگان در 10 ماه اخیر در تهران 112 هزار نفر است، همچنین 7،5 میلیون نفر به پزشکان طرف قرارداد ما مراجعه کردند و 77 هزار جراحی انجام شده است که از این تعداد 16 هزار جراحی بزرگ بود.

خسروانی‌مقدم با بیان اینکه خزانه یک منطقه محروم و شلوغ تهران است، خاطرنشان کرد: امروز با افتتاح ساختمان جدید آیت الله کاشانی تعداد تخت‌های این بیمارستان به 200 تخت می‌رسد؛ این بیمارستان در عرض سه سال تکمیل شد و 20 میلیارد تومان برای آن هزینه کردیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.50353s, 19q