گن بارداري به چه دردي مي‌خورد؟

۱۳۹۳/۱۱/۱۳ - ۱۵:۰۳ - کد خبر: 137251

سلامت نیوز:خانم‌هايي که از نظر ريزمغذي‌ها کمبودي ندارند و در طول دوران بارداري به اندازه کافي فعاليت مي‌کنند و مخصوصا ورزش‌هاي کگل (انقباض متناوب عضلات لگن)‌ را انجام مي‌دهند، دچار افتادگي نمي‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر ابوالفضل مهدي‌زاده، استاد زنان و زايمان دانشگاه علوم پزشكي ايران در هفته نامه سلامت نوشت: افتادگي اعضاي بدن تا حد زيادي به طبيعت اشخاص و تا حد زيادي نژاد ارتباط دارد و به بارداري و زايمان مربوط نيست. خانم‌هاي افغان گاهي 8-7 زايمان دارند و دچار افتادگي رحم نمي‌شوند؛ برعکس برخي خانم‌هاي کرد که اصلا ازدواج نکرده‌اند و افتادگي دارند.

آنچه اهميت دارد، نوع تغذيه و تحرک پيش از بارداري و در دوران بارداري است. خانم‌هايي که از نظر ريزمغذي‌ها کمبودي ندارند و در طول دوران بارداري به اندازه کافي فعاليت مي‌کنند و مخصوصا ورزش‌هاي کگل (انقباض متناوب عضلات لگن)‌ را انجام مي‌دهند، دچار افتادگي نمي‌شوند.

برخي خانم‌ها فکر مي‌کنند مي‌توانند با بستن گن بارداري از افتادگي ارگان‌هاي داخلي پيشگيري کنند اما گن نه‌تنها جلوي افتادگي رحم را نمي‌گيرد، بلکه گاهي باعث ضعف عضلات نگهدارنده مي‌شود و افتادگي ايجاد مي‌کند. گن بارداري فقط در موارد خاص براي خانم‌هاي بارداري که کمردرد يا واريس دارند، تجويز مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41901s, 19q